10 دیالوگ زیبا و ماندگار از فیلم آواتار

چرا ماه به روی زمین سقوط نمیکند؟ در این عنوان جدید گیمپلی به طور کلی ثابت است. همانطور که شنیدهاید دانشمندان ۲۰ جرم جدید در اطراف سیاره زحل پیدا کردهاند که تعداد اقمار آن را به ۸۲ مورد میرساند، این در حالی است که مشتری ۷۹ قمر شناخته شده دارد و بنابراین در رتبه دوم قرار خواهد گرفت. دانش ما نسبت به زهره در نیمه دوم قرن بیستم رشد چشمگیری داشته است. قمر دیگر، لاپتوس (Iapetus)، دارای یک نیمه روشن و یک نیمه تاریک است. اخیراً مؤسسه ملی سرطان اعلام کرده است که بتاکاروتن دارای خواص ضدسرطانی است. برای ریختن بحث در چنین قالبی، بیایید تمام آنچه که تعیینکنندهی مسمای یک واژه یا مدلول یک باور است / تمام آن چیزهایی که تعیین میکنند یک اندیشه به چه چیزی اشاره دارد را محتوای آن بنامیم، آنگاه با دو گرایش کلی مواجه خواهیم بود.

در ژانویهی ۱۶۱۰ گالیلئو گالیله با تلسکوپ کوچک خود به بررسی سیارهی مشتری پرداخت. ۴۰۰ سال پیش هم زمانی که گالیله تلسکوپ خود را به سوی آسمان نشانه برد برای اولین بار همین اقمار را رصد کرد و ایده خورشید مرکزی را در ذهن خود پروراند. گرد و خاک نور خورشید را جذب کرده و بیشتر آنرا به گازهای موجود در اتمسفر منتقل می نماید. دانشمندان نسبت دوره های زمانی مناطق موجود در سطح را با توجه به چاله های برخوردی مشاهده شده، دسته بندی کرده اند. بسیاری از سنگ های آسمانی که در طول تاریخ سیاره مریخ با آن برخورد کرده اند منجر به ایجاد چاله هایی در سطح این سیاره شده اند.

در هر زمستان تغلیظ گاز دی اکسید کربن در قطبها منجر به کاخش میزان این گاز در اتمسفر می گردد. دانشمندان سیاره ای کشف کرده اند که 20 برابر چگالتر از مشتری بوده بدین معنا که به جای هیدروژن و هلیم از کربن و اکسیژن ساخته شده است. این رسوبات موادی می باشند که به هنگام برخورد سنگ آسمانی از چاله تشکیل شده به بیرون پرتاب شده اند. حرارت آن را ۲۳۰ درجه سانتی گراد زیر صفر تخمین زده اند، و در این درجه حرارت تمام گازها تبدیل به مایع یا منجمد می گردد. وقتی بهار از راه می رسد، دی اکسید کربن یخ زده بخار می شود و در نتیجه این گاز به سمتی دور از قطبها جریان پیدا می کند.

به عقیده دانشمندان حرکت هیدروژن فلزی در هسته سیاره باعث ایجاد میدان مغناطیسی میشود. دانشمندان نمی دانند که آخرین فوران آتشفشانی چه زمانی در مریخ به وقوع پیوسته است اما فورانهای جزئی ممکن است همچنان در این سیاره به وقوع بپیوندد. در این هنگام هوای پیرامون ذرات خاک به دلیل جذب نور خورشید گرم می شود. در سردترین روزهای زمستان این لایه ها تا ارتفاع 45 درجه به سمت استوا گسترش می یابند.

جنبة رمزی کار کیمیاگران میتواند به شناخت عالم معنی رهبری کند، به همین دلیل است که پدیدهها نه فقط از لحاظ واقعیت آنها؛ بلکه به عنوان تکیه گاه تأمل و مراقبة عرفانی نیز مورد توجه هستند. این صاعقههای خاص، مورد توجه دانشمندان هستند زیرا این احتمال وجود دارد که تخلیههای الکتریکی ناشی از آنها بتوانند به شکل گیری مولکولهای مورد نیاز برای تشکیل حیات کمک کنند، این همان چیزی است که به اعتقاد برخی دانشمندان در زمین اتفاق افتاده است. دانشمندان دانشی کلی در مورد تکامل این سیاره از 6/4 بیلیون سال پیش تا کنون دارند. دانشمندان بر این باورند که این لایه ها با ترکیبی از یخ آب و ذرات خاک تشکیل شده اند.

دلیل این امر نیز این است که در آن زمانها خورشید بیشتر اتمسفر را گرم می نماید. شعاع هسته مریخ احتمالا بین 1500 و 2000 کیلومتر می باشد.برخلاف زمین که هسته آن عمدتا مایع و مذاب است، هسته مریخ احتمالا به صورت جامد می باشد چرا که مریخ میدان مغناطیسی چشمگیری ندارد. در نتیجه فشار هوا به شکل قابل ملاحظه ای کم می شود. گرما می دهد و نور مرئی تولید می کند تا همه موجودات زنده تولید کنند و مطابق با آن عمل کنند.

در زمین، گرمای درونی سیاره ما، زندگی گونه های زیستی اعماق دریا و شکاف پوسته ها را تضمین می کند. این گاز تنها 13/0 درصد از کل اتمسفر مریخ را تشکیل می دهد در حالیکه 21 درصد از جو زمین ما از اکسیژن تشکیل شده است. شبکه های دره ای مریخ عرضی برابر چندین کیلومتر و طولی برابر چند صد کیلومتر دارند. در بخشهایی از جو زهره فشار جو تقریبا برابر با فشار هوا در سطح زمین است و دما نیز چیزی بین صفر تا پنجاه درجه سانتیگراد است. در سطح مریخ، فشار جو عمدتا حدود تنها 7/0 کیلوپاسکال یعنی تقریبا 7/0 درصد فشار جوی سطح زمین می باشد.

در حین این فعل و انفعالات، میانگین دمای جبه مریخ می تواند حدود 1500 درجه سانتیگراد باشد. در این ارتفاعات دمای هوا 130- درجه سانتیگراد است. در جو مریخ، ابرهایی ساخته شده از ذرات یخ زده دی اکسید کربن در ارتفاعات بالا شکل می گیرند. آنها اغلب در ارتفاعات قرار دارند. قرار است که ماهواره بعدی تا سال ۲۰۱۶ به مشتری برسد. این چاله های برخوردی به دو دلیل در زمین بسیار اندک می باشند:1) چاله هایی که قبلا ایجاد شده اند در اثر فرسایش از بین رفته اند. طوفانهای شدید خاک زمانی آغاز می شوند که باد گرد و خاک را با خود تا اتمسفر بالا ببرد.

بنابراین، در گذشته دور، مریخ می توانسته است که دارای درونی داغ تر و هسته مذاب باشد. از سر زدن گهگاه او به عالم فالگیری که بگذریم، یوهان کپلر کسی است که جایگاه او در یمان غولان است. Uniswap یک پروتکل مبتنی بر اتریوم است که با استفاده از آن میتوان به مبادله خودکار بین اتریوم و توکنهای ERC-20 پرداخت. دلیل آن این است که بیشتر زحل را گاز هیدروژن تشکیل داده است و گاز هلیوم این سیاره کم است و در نتیجه چگالی زحل پایین است. طبق نظریه دیگری ، ابر گاز و گرد و غبار بلافاصله به خوشه های جداگانه ای از ذرات متلاشی شده و فشرده شده و سیارات فعلی را تشکیل می دهند.

عمق دره ها در برخی نقاط به 8 تا 10 کیلومتر می رسد. کانال های بزرگی در انتهای شرقی دره ها به چشم می خورند و همچنین در برخی نقاط، دره ها لایه های رسوبی دارند. اما مقامات شهر هیوارد در کالیفرنیای آمریکا، تصمیم گرفتند، برای هشدار دادن به انبوه مردمی که همواره سرشان روی گوشیهای هوشمند خم شده و به سرعت در حال چک کردن شبکههای اجتماعیشان، کاری کنند. حتی دو شهر مجاور در یک کشور که روی یک نصف النهار قرار ندارند، ساعتهای مختلفی دارند. دو احتمال وجود دارد.

با این حال ، در قطب ها مکان هایی وجود دارد که هرگز اشعه آن نمی افتد. پدیده هایی که در دوران مختلف تکامل به وجود آمده اند همچنان در سطح این سیاره موجودند. به همین علت در حال حاضر نباید آب چندانی در سطح سیاره زهره باقی مانده باشد و این سیاره خشک است. کلاهک های فصلی شامل دی اکسید کربن منجمد یا یخ خشک که از دی اکسید کربن موجود در اتمسفر به وجود می آید، می باشد. رصدخانه زعفرانیه تهران برنامه مفصلی را برگزار کرد و علاوه بر آن چند گروه دیگر در تهران نیز اقدام به برگزاری برنامه های مشابه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید