گزارش صعود بر فراز قله آرارات

دو محوطه در فاصله دو کیلومتری یکدیگر در منطقه لکستان و دست روبروی یکدیگر قرار دارند. پنجشیر به فاصله ۱۲۰ کیلومتری به طرف شمالشرق کابل در بین دو شاخه جنوبی هندوکش، از شمالشرق به جنوب غرب موازی به امتداد هندوکش واقع است و درههای فرعی آن از شمال به جنوب و از جنوب به شمال امتداد داشته وبه دره عمومی پنجشیر وصل میشود. کوه صفه با ارتفاع 257 متر یکی از تفرجگاههای اصلی مردم اصفهان به شمار میآید که در جنوب این شهر واقع شده است. جالب است بدانید که حتی خانههایی که در این روستا وجود دارند، جزء آثار تاریخی به شمار میآیند.

پل رنگین کمانی یک پل سنگی است که در پشت کوه و در جهت غربی آن قرار دارد و یکی دیگر از جاذبه های این کوه به شمار می رود. در زمان صدارت نخست او بود که شاهزاده مقتدری چون سیفالدوله در برابر شکایت جمعی از مردم کرمانشاه به محاکمه جلب شد،مشیرالسلطنه نیکوکار و بذال بود هر وقت از خانه بیرون میرفت و یا روانه مسجد میگردید جمعی ارباب حاجت جلو او را گرفتند و او هیچکس را محروم نمیکرد.

سه نوع گاز با دماهای مختلف در ترکیب بخارات خارج شده از آتشفشان ها وجود دارد. سخنگوی آتشنشانی اصفهان از گرفتار شدن یک جوان ۱۷ ساله در کوه صفه خبر داد. سخنگوی سازمان آتشنشانی استان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: جدیدا بحث کوهنوردی استان، حاشیه بسیاری برای سازمان آتشنشانی ایجاد کرده است و بسیاری از کوهنوردان آشنایی با این رشته ندارند و همان ابتدای کار، مسیرهای صعبالعبور را برای فتح قله انتخاب میکنند. راهی که سنگتراشان پس از پایان کار و به هدف دسترس ناپذیر کردن کتیبه، در ضمن پایین آمدن، آنرا نیز تراشیده و محو کردهاند.

اگر از فلسفه نام شهر بپرسید، بسیاری میگویند که این شهر پس از ورود اسلام به ایران، از “اسپهان” به اصفهان تغییر کرده. مرکبات این روستا مانند دیگر مناطق مرکزی تنکابن از کیفیت مطلوبی برخوردار میباشد. این روستا در دهستان میاندامان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۳ نفر بودهاست. اصفهان در سه دوره مختلف پایتخت ایران بود؛ آل بویه، سلجویان و صفویه. کسانی که به دنبال بک بازدید راحت هستند می توانند از اتاق هتل خود در شهر گواتمالا از منظره پاکایا لذت ببرند. ارتش ایران برای کمک به ترکیه غیر از عقب نشینی از سرحد و دور کردن کردهای ایران از سرحد به عملیات ترکها بر ضد کردها در آرارات در شهریور ۱۳۰۹ آغاز شد.

کوه دماوند با ارتفاع 5610 متر، مرتفع ترین کوه ایران و بلندترین کوه آتشفشانی آسیا است که در شمال کشور ایران واقع شده است. یکی از بخش های بسیار جذاب کوه صفه که توجه بسیاری از بازدید کنندگان را به خود جلب کرده است، تله کابین صفه است. بسیاری از حوادث رخ داده، به دلیل شوخی در ارتفاعات کوه به وجود آمده، اشخاص در سرازیریها میدوند، با هم شوخی میکنند و حوادث را رقم میزنند. بزبان فارسی تکلم میکنند و از نقطه نظر علایم فارقه چهره و بدن با باشندگان سایر دره های سمت شمالی فرق دارند. با ورود به شهر اصفهان از سمت شهرهای شیراز، یزد و حتی شهرکرد می توانید از بزرگراه شهدای صفه به این پارک برسید.

حمزه عموی پیامبر، سعد بن عباده و نعمان بن مالک با این گروه موافق بودند؛ با این استدلال که ماندن در شهر نشانه ضعف مسلمانان دانسته میشود و دشمن را گستاختر میکند و تجربه نشان داده است تا در بیرون شهر با دشمن نجنگند، دشمن از ایشان دست نخواهد کشید. این چشمه به صورت یک سنگاب است که قطره قطره آب از بالای کوه می چکد. رشته كوه قفقاز، رشته كوهی است كه بین دریای خزر و دریای سیاه در مرز بین روسیه و كشور گرجستان امتداد دارد و در منطقه قفقاز واقع است.

کوه آرارات کوهی است واقع در شمال شرقی کشور ترکیه و در مرز ایران، جمهوری آذربایجان و ارمنستان که دارای دو قلهٔ آتشفشانی آرارات بزرگ با ۵۱۵۶ متر و آرارات کوچک با ۳۹۵۲ متر ارتفاع است. است. 1-2- رشته کوه البرز رشته کوه البرز مرز میان دو اقلیم متفاوت است. • غار سیمرغ جدید ترین غار کشف شده در این ناحیه در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا که توسط تیم غار شناسی اصفهان و در اواخر سال 1391 کشف شده است. آفتابنیوز : فرهاد کاوه آهنگران با اشاره حادثه سقوط از ارتفاع اظهار داشت: این حادثه ساعت ۱۶ و هفت دقیقه به مرکز فرماندهی عملیات آتش نشانی اصفهان گزارش شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، فرهاد کاوه آهنگران در گفتگو با مهر با اشاره به رؤیت جسد در کوه صفه اصفهان اظهار داشت: ساعت ۱۷ و چهار دقیقه با تماس شهروندان با مرکز فرماندهی آتش نشانی اصفهان این اتفاق گزارش شده است. به گزارش ایمنا، فرهاد کاوه آهنگران سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به حادثه سقوط مرد ۵۰ ساله از کوه صفه اصفهان اظهار کرد: این حادثه در ساعت هفت و ۲۰ دقیقه صبح امروز (جمعه) به ستاد فرماندهی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اعلام شد. آماده شدن قریش را عباس عموی پیامبر صلی الله علیه و آله به وی گزارش داده بود و رسول اللّه در انتظار چنین حمله ای به سر می برد ولی تا جهت حمله قریش مشخّص نشده بود، آن حضرت از مدینه خارج نشد.

احداث خط تله کابین در این مکان این اجازه را به افراد داده است تا اگر قصد دارند به این پارک بروند یک نمای کلی از شهر اصفهان را مشاهده کنند. حیوانات و کوه نوردان از آب این چشمه استفاده می کنند. آن ها با زمرد سبز تجارت می کنند و آن را در کابل و جلال آباد به فروش می رسانند. بعد از 200 متر از چشمه دوریش و گذر از یک راه صعب العبور، چشمه گل زرد دیده می شود که زیبایی خاص خود را دارد.

از این رو نامش شد چشمه درویش و از آنجایی که در زمین آهکی قرار دارد بین کوه نوردان به چشمه گچی معروف است. برخی دیگر نیز باور دارند که این مکان محل زندگی یک دیو بوده و از او محافظت میکرده است. و نیز گفته اند که باید زیارت کرد خود کوه اُحد را، و در اخبار بسیارى از آن ها مذکور است که فرمودند: «اُحد کوهى است که دوست مى دارد ما را، و ما نیز او را».

وجود چشمههای خاجیک و پاچنار در دامنه کوه بر جذابیت آن افزوده است. در دامنه کوهی به همین نام و مکانی بسیار خوش آب و هوا با چشماندازی از چشمههای پرآب و درختانی انبوه در نه کیلومتری شمالشرق شهر کرمانشاه واقع است. دوم فروردین ماه) شهروندان از رویت جسدی در محدوده آبشار کوه صفه خبر دادند. کوه صفه اصفهان در شب نمای بسیار زیبایی دارد که وقتی در ضلع شمالی این کوه قرار گرفته باشید می توانید نور پردازی آن را مشاهده کنید. آفتابنیوز : پارک جنگی در دامنه صفه یکی از بزرگترین پارکهای کوهستانی است که باعث زیبایی و تلطیف هوای این بخش از حاشیه شهر اصفهان شده است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری ایسکانیوز، پارک کوهستانی صفه از مناطق گردشگری و جاهای دیدنی اصفهان است. برای مثال غار سیمرغ سه حلقه چاه بسیار باریک دارد که هر کسی نمی تواند از آنها عبور کند. در سمت بني قريظه، يعني جنوب شرقي نيز امکان ورود نبود; زيرا در آن ناحيه، بني قريظه سکونت داشتند و آنان به دليل قرارداد و پيماني که با مسلمانان بسته بودند، اجازه عبور دادن سپاه مشرکان به مدينه را نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید