گزارش صعود بر فراز قله آرارات

اندکی بعد، مردم روستای پایین کوه متوجه شدند که اهالی روستای بالا کوه، جلوی مسیر آب را مسدود کرده اند و آب به سمت روستایشان نمیآید. این خبر را به حاکمشان گزارش دادند و به همراه او به روستای بالا کوه رفتند و از حاکم روستای بالاکوه خواستند که مسیر حرکت آب را باز کند .حاکم روستای بالاکوه به خواستهی آنها توجهی نکرد و به آنها گفت که اگر میخواهید آب را بر شما مسدود نکنم باید به ما پول بدهید ، وگرنه از رسیدن آب به روستای شما جلوگیری خواهم کرد و باید قبول کنید روستای بالا کوه قدرت این کار را دارد و شما باید از ما اطاعت کنید و این دو کوه هیچ زمانی به هم نخواهند رسید.

آن دو کوه فاصله کمی از هم داشتند ولی چسباندن آنها به یکدیگر ، آ ن هم با زور بازو کار آسانی نبود ! سنگ نمک های تولید شده از انفجار شاید به پائین پرتاپ شده اند اما بازهم روی رگه های گچی قرار گرفته اند و کمی کنارتر رگه های گل و خاک که مسلما اولا در موقع برداشت نمک از روی زمین با لودر احتمال فرو رفتن .ترکیب شدن با نمک و در موقع بارندگی نیز خطر گیرکردن لودر و واژگون شدن و … وجود دارد اما نکته مهم این است که در زیر نمک های استخراج شده رگه های کچی است که بی شک با توجه به ماهیت آنها با نمک مخلوط شده و در زمان بارگیری ….

اما همزمان قطبی با وجود تمام شباهتهای سطحیاش به جان ویکها، حال و هوای کاملا متفاوتی نسبت به آنها دارد. این دو الماس، نامهای ایرانی دارند و گفته میشود که ایرانیها آنها را به این نام خواندهاند. مطالب پزشکی و دارویی صرفا جنبه ی اطلاعات عمومی دارند و برای اقدام عملی فاقد اعتبار می باشند . احداث خط تله کابین در این مکان این اجازه را به افراد داده است تا اگر قصد دارند به این پارک بروند یک نمای کلی از شهر اصفهان را مشاهده کنند. آیت اللّه حسن زاده آملی نیز می فرمود: “روزی به دیدن و عیادت ایشان رفتم، مشاهده کردم آقا سخت مضطرب است وبی تابی می کند.

تحصیلات معمول زمان را فرا گرفت، مخصوصاً در تعلیم حسن خط و نگارش همتی به خرج داد ضمناً مقدماتی از فقه و اصول را نیز آموخت.(۱) در ۱۲۸۰ هـ. از جمله این سنگ ها چهار نوع آن شهرت بیشتری دارند، یعنی زمرد در پنجشیر، یاقوت و انواع مختلف یاقوت کبود در جگدلک کابل، لاجورد در بدخشان و بعضی از سنگ های نیمه قیمتی مانند تورمالین، اکوامرین و بریلیوم در نورستان. این مواد موجود در ماگما باعث می شود که سنگ هایی که از آن تشکیل می شود دارای مواد معدنی متنوعی باشند.

بلندترین نقطه گنبدهای نمکی، 1490 متر و کمترین آن 70 متر از سطح دریا ازتفاع دارد. داراي صحن کوچک و گنبدي است، به درون آن رفته، در محرابش دو رکعت نماز خوانديم و اين مسجد بالاتر از بقعه حمزه، در شمال آن واقع است. گنبد نمکی طغرود که تنها گنبد نمکی متقارن جهان است، با دارا بودن دریاچه ای کوچک در دل خود پدیده ای طبیعی و خاص محسوب می شود که در این منطقه قرار گرفته است. ضرب المثل « کوه به کوه نمیرسد ولی آدم به آدم میرسد » یکی از پر کاربرد ترین ضرب المثل های فارسی میباشد ، در این مطلب داستان به وجود آمدن این ضرب المثل به همراه انشا با موضوع آن را برای شما عزیزان قرار داده ایم ، امیدواریم برای شما مفید باشد .

به این دو جمله ی برگرفته از اوستا نگاه کنیم: «کوههای آب ریزان را میستاییم و میستاییم ستیغ کوهی را که تو بر آن روییدی.» کوه نزد ایرانیان ارزشی فراوان داشته و گاه آن را پرستیده اند. درست میگفتی کوه به کوه نمیرسد ولی آدم به آدم میرسد .این جمله به ضرب المثل تبدیل شد و هر گاه کسی از قدرت خود سوء استفاده کند و حق کسی را پایمال کند گفته میشود .کوه به کوه نمیرسد ولی آدم به آدم میرسد. از دیگر پارکهای شهر میتوان به پارکهای شاهد، ولیعصر(عج)، آزادگان، معلم، لاله، فدک و شهربازی اشاره کرد. رشته کوه های بزرگ دیگر در افغانستان، فیروزکوه، سفیدکوه، سیاه کوه، پامیر، تیربند ترکستان، کوه های سپین غر و رشته کوه خواجه محمد هستند.

مدتها گذشت مردک با وعده هایش بین مردم مشهور شده بود و هر کس او را می دید یاد وعده های دروغینش می افتاد و از او روی بر می گرداند. این آهنگ جدید با دو کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ و لینک مستقیم بهمراه پخش آنلاین برای شما کاربران گرامی سایت فاران موزیک آماده دانلود شده است که می توانید با مراجعه به ادامه مطلب این آهنگ خوب و به یاد ماندنی را دانلود و گوش کنید.همچنین شعر و متن آهنگ را برای شما در سایت قرار داده ایم. برای پخش آنلاین آهنگ جدید به ادامه مطلب مراجعه و از پلیر اختصاصی فاران موزیک استفاده کنید.

ولی مرد با حالت تمسخر گفت وقتی خواستم برایتان تکه ای از آسمان جدا کنم ، لیز خوردم و به پایین افتادم و فقط توانستم یک تکه برای خودم بیاورم که آن را نیز گم کردم ! اما این مرد یک عادت بدی داشت که به خاطر این عادتش مردم رفت و آمدی با او ندا شتند . به خاطر داشته باشید هنگام دانلود ترافیک مصرفی شما نصف محاسبه خواهد شد. دستور داد تعدادی چاه درست کنند.مردم روستا که حاکم خود را فرد عاقلی میدانستند، دست به کار شدند و فورا تعدادی چاه کندند ، سپس حاکم گفت این چاه ها را به یکدیگر وصل کنید ، با اتمام این چاه ها یک قنات بسیار پر آب به وجود آمد که آبی که به چشمه بالا کوه میرفت را به سمت پایین کوه میآورد .وجود این قنات باعث شد دیگر چشمه بالاکوه خشک شود و مردم بالاکوه در بی آبی قرار بگیرند .

دلیل ان کـه همه ی این آثار در یکجای قرار داشته این بوده اسـت کـه این محل بدون تردید از مکان هاي مقدس ایرانی شناخته می شده زیرا آب مظهر پاکی و روشنانی فراوان از دل کوه بیستون بـه بیرون روان اسـت و داریوش بزرگ هم بـه دلیل اهمیت موقعیت کرمانشاه و کوه هاي صخره اي ان و آثار بزرگ نیاکان آریایی اش این مکان را برای کتیبه ارزشمند بیستون انتخاب نموده اسـت. کسی نیست که به لطف ارباب حلقه ها با مناظر خارق العاده نیوزیلند از کوه های سر به فلک کشیده پوشیده از برف تا جنگل های آتشفشانی، دریاچه های درخشان و سواحل طلایی آشنایی نداشته باشد.

با این هدف، کسی را وظیفه دادم تا قوماندان “عبدالحق” را ببیند و همچنین با دیگر قوماندان ها تماس برقرار شد. مرد نزدیک یکی از کوهها شد و از پشت به کوه با دستهایش فشار داد . مرد به همه وعده های دروغین می داد به هر کس که می رسید وعده ی یک کار غیرممکنی را به او می داد ! این کار برای من مانند آب خوردن می ماند. دامنه حوزه ابریز حدود 24 کیلومتر می باشد لذا شایسته بود وزارت نیرو زودتر ازاین به فکر احداث سد برای این شهر زیبا و ییلاقی می نمود..

نه کوهها به هم چسبیده بودند و نه از مرد خبری بود ! مرد از این کار اهالی عصبانی شد و هر روز وعده غیر ممکن تری به مردم داد. 50 در صد مردم جهان از نظر آبی به آبخیزهای کوهستان چشم دوخته اند ؟ روزی برای خوش گذارانی به شهر نزدیک روستا رفت و با خود فکر کرد اینجا می تواند مردم را با وعده هایش فریب دهد !

دیدگاهتان را بنویسید