کوه صفه اصفهان

1.اسفالت کردن سرک بهارک الی جهیل پامیر به طول تقریبی 390 کیلومتر. 1.اسفالت کردن سرک بهارک الی جهیل شیوه به طول تقریبی 90 کیلومتر. درین جهیل چهار جزیره کوچک وجود دارد که مساحت شان بین 1000 متر مربع الی 20000 متر مربع میباشد. عبارت ابن اسحاق در بیان محل استقرار سپاه اسلام چنین است: «و مضی رسول الله ـ ص ـ حتی نزل الشعب من أحد فی عدوة الوادی الی الجبل فجعل ظهره و عسکره الی أحُد.»(1) شعب احد جایی است کاملا روشن و شناخته شده.

شعب مزبور تا عمق هفتصد یا نهصد متری داخل کوه احد ادامه مییابد و وادی موجود در میان این شعب، آبهای حاصل از باران را در درون احد به بیرون و به سمت فضای باز جنوب احد یعنی منطقه جرف هدایت میکند. جهیل شیوه 3146 متر از سطح بحر ارتفاع داشته و در ده کیلومتری در آمو و مرز مشترک با کشور تاجیکستان قرار دارد.این جهیل دارای عمق بیشتر از یک کیلومتر بوده و دارای آب صاف و زلال میباشد. 2.اعمار پل در قریه درمارخت بالای دریای آمو. 2.ساختن پل و پلچک ها. ازطرفی در معادن معمولا سنگ های نمک بزرگ یعنی بزرگتر ازحدودا 30 یا 40کیلو را با پیکور خورد میکنند زیرا سنگ های نمک بزرگ که اصلاحا به آن ها کلم گفته میشود هم به اطاق کامیون اسیب میرساند و هم …

14. سیاحت به مقصد سرگرمی: ساختن محلات تفریحی, پارک های تفریحی , باغ های تفریحی در کنار در یا های بدخشان و ایجاد سرکس ها زمینه جلب صد ها بازدید کننده داخلی و خارجی را مهیا خواهد ساخت. 2.سرمایه گذاری در ساختن هتل و محلات بود باش در مسیر سرک ها و مناطق توریستی بدخشان. 3.گردش گری انبوه و یا گروهی: بدخشان و مناطق تفریحی آن در صورت ساختن زیر بنا ها مکان و بستر مناسب برای گردشگران گروهی و فامیلی , به ویژه طبقه مامور و کارگر خواهد شد.

2.گردشگری زمستانی: محیط و آب و هوای زمستانی اکثر مناطق بدخشان به ویژه مناطق چون زیباک, اشکاشم, شیوه, راغ و پامیر ها محیط مناسب برای گردشگران داخلی و خارجی زمستانی خواهد بود.این مناطق در صورت تلاش جکومت و همکاری سکتور خصوصی در بناء زیر ساخت ها به مکان مناسبی برای ورزش های زمستانی و سائیر فستیوال های زمستانی خواهد شد. سازمان ها و نهاد بین المللی میتوانند در بخش های ذیل دولت و سکتور خصوصی را در رشد جهانگردی در بدخشان یاری رسانند. 5.سرمایه گذاری در سائیر بخش های خدماتی لازم برای جلب گردشگران داخلی و خارجی.

3.سرمایه گذاری در ساختن پارک های تفریحی, حوض های آب بازی, محلات برای اسکی و سکیت وغیره. 4.سرمایه گذاری در ایجاد مارکیت ها و سائیر اماکن اقتصادی و اجتماعی در محلات توریستی و تفریحی. 11:گردشگری فرهنگی: داشتن فرهنگ مشترک میان باشنده گان بدخشان و کشور های همسایه سبب میشود تا در صورت موجودیت بستر مناسب سالانه صد ها نفر به بدخشان مسافرت نموده و از مردم, اقشار و محلات گوناگون دیدن نمایند. 8.گردشگری همایشی: با دائیر کردن فستیوال ها و همایش ها به مناسبت ها مختلف به ویژه فستیوال های بهاری در ولسوالی های مختلف, فیستیوال های تابستانی پامیر ها و فستیوال های فرهنگی و هنری سبب میشود تا صد ها توریست داخلی و خارحی از بدخشان دیدن نماید.

9.گردشگری ماجراجوی: داشتن کوه های بلند, خشن و همیشه پوشیده از برف سبب میشود تا ده ها جهانگرد و ورزشکار ماجراجو از بدخشان دیدن نمایند. 3. ساختن هتل ها, مهمان خانه ها و کلبه های تابستانی در گوشه وکنار و جزیره های جهیل. در ضمن ساختن هتل ها, سرک های اساسی و تهیه قایق های تفریحی در حوض شیوه شغنان, حوض توپخانه زیباک, جهیل چقمقتین و زرقول پامیر بدخشان سبب خواهد شد هزاران توریست داخلی و خارجی را به منظور تفریح جلب شوند. پس از مدتی ، جانشین سلطان محمد از کاشغر مراجعت کرد و بدخشان را دوباره به دست آورد، و ابوبکر از بدخشان رانده شد.

در قرن ششم قبل از میلاد این منطقه در قلمرو دولت هخامنشی ایران قرار داشت و پس از گذشت 200سال به تصرف یونانیان در آمد. در منطقه امکانات رفاهی وجود ندارد و لازم است قبل از سفر تمهیدات مناسب را پیش بینی و آن را با خود به همراه داشته باشید. دره سرطرهان – كوهدشت: در غرب بخش كوناني كوهدشت ، دره طولاني و وسيعي به نام دره سر طرهان وجود دارد كه از جنوب به كوه (گور) محدود ميشود. تو دوره ریاست جمهوری رفسنجانی،شاید ندونید ولی قدرتمند ترین فرد کشور آیت الله هاشمی رفسنجانی بود،ولی از وقتی پاشو گذاشت تو کوهدشت فهمید دست بالا دست زیاده،اون وقتیو میگم که جلو پاش خر سر بریدن.بخاطر همون قضیه کوهدشت مدتها از امکانات بقیه شهر ها محروم بود.

6.گردشگری مذهبی: موجودیت مکان های مقدس و مذهبی چون زیارت ناصر خسرو در حضرت سید ولسوالی یمگان , خرقه مبارک و سائیر مکان های مذهبی سبب میشود تا صد ها باز دیدکننده را از کشور های مختلف و افغانستان به خود جلب نماید. مردم کشور آلبانی که در جنوب شرق اروپا قرار دارد، معتقدند که حضرت ابا الفضل العباس (علیه السلام) به کشور آنان رفته و با اسب خود بر روی یک از کوه ها رفته است و دلیل آنان این است که جای پای اسب و عمود پرچم روی سنگ باقی مانده است. آب و هوا, کوه های بلند, حیوانات مختلف اهلی و وحشی,محلات تاریخی, دریا ها و تنوع قومی, فرهنگی آن سبب میشود تا گردشگران سطوح مختلف از کشور های مختلف جهان را جذب نماید که سبب آبادی بیشتر بدخشان, ایجاد مشاغل به صد ها جوان بیکار و افزایش در آمد شهروندان و دولت میگردد.

این رشتهکوه مانند کوه های آسیای مرکزی جوان و تازه می باشد که در حال رشد و بزرگ شدن هستند و زلزله های را که از خود بروز می دهد موضوع تجدید و نموی آنرا به حقیقت نزدیک میسازد. ساحات هندوکش مرکزی منبع بزرگ چشمه ها می باشد که بیشتر دریاهای کشور در جذب آبهای برف ها از چشمه می باشد. دولت: برای رشد و انکشاف توریزم در بدخشان دولت مرکزی و محلی باید سلسله پلان ها و برنامه ها را روی دست گرفته و تطبیق نماید .توجه به زیر ساخت ها بنیادی ترین بخش از مسولیت های دولت درین بخش را تشکیل میدهد.

5.گردشگری ورزشی: جهیل های بدخشان با داشتن آب گوارا و ایستاده برای قایق سواری و اسکی در زمستان, کوه های بلند برای کوهنوردی و تپه های پر از برف در مستان برای اسکیت و اسکی بستر مناسبی را تشکیل میدهند که هزاران بازد دیدکننده داخلی و خارجی را به خود جلب خواهد کرد. 7.گردش گری بازاری: ایجاد باز آزاد اقتصادی در اشکاشم تاجیکستان , موجودیت سنگ های قیمتی در بدخشان و سائیر معادن آن سبب میشود هزاران توریست از بدخشان باز دید کنند. 4.اکو توریزم یا گردش گری بر منبای طبیعت جاندار: بدخشان با داشتن صد ها نوع حیوانات وحشی و طبیعت مناسب برای زنده گی وحوش بستر مناسب برای گردشگران علاقمند به حیوانات و جاندار های وحشی نادر خواهد شد.

1.گردش گری تفریحی: بدخشان با طبیعت و آب و هوای مناسبِ که دارد در صورت ساختن زیر ساخت ها توسط دولت و سهم گیری اساسی سکتور خصوصی به مکان مناسب برای تفریح برای گردش گران داخلی و خارجی و خانواده ها مبدل خواهد شد.آب و هوای متنوع, دریا ها و چشمه سار ها, کوه های بلند, طبیعت سر سبز و موجودیت هوای سرد ومطبوع در فصل تابستان در مناطق چون شیوه, شهدا,بهارک,جرم , کران و منجان ,راغستان, دشت ایش, زیباک, اشکاشم,وخان و شغنان سبب میشود تا هزاران تن برای سپری کردن تعطیلات تابستانی و اوقات تفریحی بدین مناطق سفر نمایند.

2. ساختن هتل ها, مهمان خانه ها و کلبه های تابستانی در گوشه وکنار جهیل. در صورت موجودیت زیر ساخت ها درین مناطق بدخشان شاهد میزبانی هزاران گردشگر داخلی و خارجی درین مناطق خواهد بود. شما شاهد بودید پیش از سخنان الهامبخش مقام معظم رهبری در همین ماه رمضان، چه بلوایی علیه تیم مذاکرهکننده هستهای بهراه افتاد بود. این جاده شما را به کوهپایههای گنبد میرساند. می توان گفت ضربه ای که از ناحیه آنها بر سپاه اسلام وارد آمد، کمتر از ضربه تیراندازان نبود که در اثر تخلّف از دستور رسول خدا صلی الله علیه و آله و سرپیچی از فرمان عبداللّه بن جبیر به مسلمانان وارد کردند.

مصالح بنای شهر های اورارتو بر خلاف آشور ـ که با آجر بنا می شد ـ از سنگ بود و گرداگرد دیوار های عظیم و جسیم آن را برج هایی بلند احاطه کرده بود. پس از آن با تشویق استاد خود، مرحوم آقا شیخ شعبانی نوری، عازم حوزه علمیه مشهد مقدس شد. کوه بزمان با ارتفاع 3497 متر از سطح دریا، یکی از کوه های آتشفشانی نیمه فعال ایران واقع در شمال چاله جازموریان در استان سیستان و بلوچستان است.

دیدگاهتان را بنویسید