کشف سیارهای با سه خورشید

یخ آب پیدا شده در یک متری زیر خاک وجود دارد. دو کلاهک یخی قطبی دارد که عمدتاً از یخِ آب ساخته شده، ولی لایهای از دیاکسید کربن جامد (یخ خشک) روی آن را پوشانده است. در طی سالیان و تفسیر چارت های متعدد مشاهده کردم بیشتر افرادی که اعتیاد دارند و یا تمایل به نیکوتین و هرگونه محرکی دارند، سیاره مریخ در چارت تولد آنها دچار مشکل است، در واقع طبیعی به نظر می رسد چراکه برای اینکه آن فرد به حال خوب برسد، نیازمند استفاده از محرک است.

از طرف دیگر طلا رسانای بسیار خوب گرما وجریان برق است و از آن در ساخت مدارهای الکتریکی نیز استفاده می شود. بر اساس مدلهای استاندارد سیارهای، ساختار داخلی زحل مشابه ساختار داخلی مشتری است؛ یعنی یک هستهی سنگی در مرکز که با هیدروژن و هلیوم احاطه شده است. این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۰۰ ماهواره را با استفاده از موشک های سبک وزن که از شبه جزیره « ماهیا» در نیوزیلند پرتاب شده اند در مدار قرار داده است و قصد دارد به زودی موشک هایی را از مجموعه پرتاب جدید خود در جزیره «والوپس» در ویرجینیا پرتاب کند.

زمین سومین سیارهٔ منظومهٔ شمسی است .فاصلهٔ زمین ازخورشید به اندازهای است که کره دمای مناسبی را برای زندگی انسان ماگیاهان و جانوران فراهم میسازد. ریزجلبک ها نه تنها در تغذیه انسان ها نقش مهمی دارند، بلکه منابع غذایی بسیار مناسبی برای صنایع آبزی پروری و تغذیه آبزیان پرورشی می باشند. این امر بلافاصله مسئله ی وجود آب در مریخ را پیش می آورد. کاهش حلقهها: بر اساس پژوهشهای ناسا، حلقههای زحل از زمان بازدید کاوشگرهای وویجر از این سیاره با سرعتی حداکثری در حال کاهش هستند. مثلاً مقطع حلقه بيروني مستطيلي خواهد بود به طول 16000 كيلومتر و عرض آن 8 تا 10 كيلومتر.حلقهها درست در صفحهي استواي سياره قرار دارند و استواي سياره زاويهي ميلي برابر با 27 درجه با صفحهي دايرهالبروج ميسازد.

از آنجا که محور زمین و مریخ به یک اندازه کج است، فصلهای مشابهی دارند؛ با این تفاوت که طول فصلها در مریخ حدود دو برابر زمین است، چرا که سال مریخی تقریبآ به اندازۀ دو سال زمین طول میکشد. مانند زمین، مریخ نیز حول محور طولی از غرب به شرق درحرکت است. دوره چرخش (دور محور): 10 ساعت و 14 دقیقه. به علت حرکت ترکیبی زمین و مریخ، چنین فرصت هایی در فاصله ی زمانی 26ماه، یک دوره هلالی مریخ، صورت می گیرد. عبور عطارد فقط یا در اردیبهشت ماه (ماه مه) یا آبان ماه (ماه نوامبر) روی میدهد؛ و علت ندرت این عبورها (که در هر قرن تا ۱۳بار روی میدهند) به این علت است که زاویه میل مدار آن با مدار زمین (۷درجه) سبب میشود که سیاره معمولاً یا از شمال یا از جنوب خورشید بگذرد.

اتمسفر مشتری مانند خورشید عمدتاً از هیدروژن و هلیوم تشکیل شده است. سیاراتی را که ما در آسمان می بینیم اجسام متحرکی هستند که به دور خورشید می چرخند. باور کنید هر کدام از این نکته ها که اینطور پشت سر هم برایتان می گوییم ، همه در دل این داستان عظیم نهفته است و لازم می دانیم که شما هم بدانید و باور کنید که تنها از روی مسئولیت است که ما نکات را پشت سر هم برایتان قطار کرده ایم و به هیچ وجه قصد نداریم دیدگان شما را آزار دهیم.

اما ثابت شده است که آب مایع نمیتواند بر سطح سیاره ای فاقد جو دوام داشته باشد. برای آن که آب مایع مدت کافی دوام داشته باشد تا فرسایش آن بتواند دره ای عمیق یا بستر رودخانه ای را به وجود آورد، باید قبلا جو چشمگیری در آن جا وجود می داشته است.وجود چنین جوی در صورتی میسر می شده که جو مریخ به شیوه ای مشابه با جو زهره یا زمین تحول یافته باشد. بزرگترین تنگه (کنیون) منظومه شمسی هم با نام والس مراینر در این سیاره قرار دارد. خط داستانی اصلی بازی مدتی بعد از خروج کمپانی Dahl Corporation از سیاره پاندورا رخ می دهد و شخصیت های اصلی بازی در جستجوی دروازه باستانی و افسانه ای پاندورا به این سیاره می آیند.

به این ترتیب، این آتشفشان ها نه تنها اثری از ماهیت مذاب دست کم بخشی از این سیاره را نشان می دهند، بلکه ممکن است درباره ی مسئله ی حیات بر مریخ نیز حائز اهمیت باشند. در عرضه اولیه 10 میلیون ارز دیجیتال FAR وجود دارد که 90 درصد آن قفل شده است. اگر مریخ اولیه چنین جو قابل توجهی داشته، فشار جو آن با اثر گلخانه ای حاصل از آن میتوانسته است شرایط لازم برای وجود آب جاری بر سطح این سیاره فراهم آورد.

رنگ تصویر بالانس شده است تا شباهت بیشتری به سطح سیارهی زمین داشته باشد. شهاب سنگها نه تنها برای سیارهی زمین، بیگانه محسوب میشوند؛ بلکه برای مریخ نیز به همین صورت است. گرم بودن آن به حدی است که تحقیقات جدید نشان می دهد ارتفاعات سیاره زهره با شبنمی از جنس فلزات سنگین پوشیده شده است. این ایده شاید تا حدی ناشی از مشابهت مریخ با زمین باشد. البته به یاد داشته باشید که با تلسکوپهای آماتوری نمیتوان نمایی شبیه به آن چه فضاپیمای کاسینی یا تلسکوپهای حرفهای ثبت میکنند را نظاره کرد. ارتباط آن ها با فضاپیما به هابل می گوید که چه کاری را کی انجام دهد.

سیاره مریخ همواره سیاره ی جذاب با ظاهری آتشین و مرموز برای مردم زمین بشمار می رود و بسیاری از داستان های علمی تخیلی در مورد نژادی از موجوداتی که در مریخ زندگی می کنند، صحبت کرده اند. با نصب اسکرین سیور Planet Mars 3D Screensaver شما می توانید منظره جذابی از مریخ را با جوی سرخفام و جذاب که در آسمان شب از زمین نیز سرخی آن دیده میشود، تماشا کنید. با عمیق شدن و گسترش دانش، جهانی پیچیدهتر و جذابتر ظاهر شد. اما پس از فرونشستن طوفان، چهار کره ی آتشفشانی از میان این غبار ها ظاهر شد.

برخی از دامنههای دهانههای مریخی دارای آنچه “سازههای کشیده تکرار شونده” نامیده میشوند – خطوط تاریکی که در فصول گرم ظاهر میشوند. دمای سطح مریخ از 140- درجه سانتیگراد در زمستان تا 20 درجه سانتیگراد در تابستان در نوسان است. اتمسفر مریخ چگونه است؟ مریخ به سیاره سرخ معروف است و دلیل این نامگذاری هم به دلیل وجود زنگ آهن در سطح آن است. زیرا در مریخ کلاهک های قطبی و بعضی تغییرات رنگی فصل ها، شبیه به زمین، دیده می شود.در سال1877 جیووانی اسکیاپارلی، مدیر رصد خانه ی میلان، اظهار داشت که شبکه ای از خطوط باریک و منظم که اجزای بزرگ تر سطح مریخ را به هم مربوط میکند، مشاهده کرده است.

عاقبت دقیق “EB۵ ۲۰۲۲” مشخص نیست، ولی اعتقاد بر این است که یا در جو سوخته یا در اقیانوس منجمد شمالی سقوط کرده است. لبههای چپ و راست هر میله به ترتیب با حضیض و آفلیون بدن مطابقت دارند، بنابراین میلههای بلند نشاندهنده گریز از مرکز مداری زیاد است. رسوبات مریخ، حاصل میلیونها سال برخورد سیارکها با این سیاره و هوازدگی مکانیکی هستند. دوربین های مارینر 9 ابتدا فقط طوفان غبارآلود عظیمی را آشکار می کرد که بیش ترین عوارض سطحی این سیاره را در پرده ای پنهان می کرد.

دانشمندان که انتظار داشتند مریخ در سال 1965، در زمان یک مقابله، کاملا به زمین نزدیک شود، یک کاوشگر فضایی را آماده کردند تا در محدوده 9600 کیلومتری این سیاره پرواز کند، از سطح آن عکس بگیرد و این عکس ها را با اطلاعات دیگر تقویت کند و به زمین برساند.عکس هایی که از کاوشگر مارینر 4 به زمین بازگردانده شد، بسیار عالی تر از هر عکسی بود که قبل از آن با تلسکوپ های مستقر در زمین گرفته شده بود. 5، که یک نقشه ی برجسته نمای سایه دار است، مریخ را برمبنای مشاهدات مارینر 9 مشاهده می کنید.

حال بیایید بفهمیم که به ترتیب چند سیاره در منظومه شمسی و ویژگی های سیاره به دور خورشید می چرخند. چهارمین سیاره در منظومهٔ خورشیدی است که در یک مدار طولانیتر و با سرعتی کمتر از زمین به دور خورشید میچرخد. در این وضعیت مریخ و زمین و خورشید روی یک خط قرار میگیرند و زاویهای به رأس زمین که یک ضلعش به سوی مریخ و ضلع دیگرش به سوی خورشید میرود ۱۸۰ درجه خواهد بود. لحظاتی بعد گروه تعقیب کننده با تعدادی از مهاجمین که به اسارت درآمده بودند از راه رسیدند ، اسرا برای تحقیق و مطالعه به پایگاههای مورد نظر منتقل شدند و بلافاصله فرماندهان دو نیم کره برای جلوگیری از آسیب انفجار تشکیل جلسه دادند و سرانجام پیشنهاد سعید برای تشکیل سپر دفاعی به هم پیوسته با استفاده از سفینه های فضایی مورد قبول واقع شد و گروه توانستد با کمک سفینه ها و با ایجاد حوزه مغناطیسی قوی در برابر امواج .

دیدگاهتان را بنویسید