کشــــــــتـــــــــی نـــــــــــوح(ع) پـــــیــــــــدا شـــــــــــــــد!!! :: اینجا ایرانه باند فرود آقا امام زمان(عج)

«وَقَدْ جُرِحْتُ بَینَ یَدَی رَسُولِ اللّه صلی الله علیه و آله نَیِّفا وَسَبْعِینَ جُرْحَةً»؛ «در جنگ احد، آنگاه که گروهی از مهاجرین و انصار با فریاد «محمّد کشته شد» به مدینه عقب نشینی کردند، من در کنار رسول خدا بودم و بیش از هفتاد زخم بر پیکرم وارد شد. این مکان به جهت حضور پر میمنت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله همانند محراب مسجد فتح در منطقه خندق و نیز غار حرا از عطر و بوی خاصی برخوردار است.

تشکیل گروه در شبکه اجتماعی جهت آشنایی همنوردان و اطلاع رسانی در خصوص روال برنامه و تجهیزات مورد نیاز. اورارتوها پیش ازمهاجرت به این سرزمین از طرز استخراج آهن اطلاع داشتند و حتی در ابنیۀ خود آلات آهنی به کار می بردند و شاید آشوری ها استعمال آهن را از ایشان ومردمان شمال تقلید کرده باشند، زیرا در شهر های اورارتو و شرق آسیای صغیر آهن فراوان بود. حفاری های باستان شناسی نشان داده که در اورارتو شهر های مستحکمی با ساختمان های عظیم بوده که مردم دشت بین النهرین از آن نوع معماری اطلاع نداشته اند. و بعضی خصوصیات در آن معماری وجود داشت که ما می توانیم نظیر آن را در نزد پارسیان در پاسارگاد و تخت جمشید، و همچنین در سرزمین هایی که آنان پس از ترک مرز های اورارتو و پیش از فتح نهایی فارس اشغال کرده بودند، ببینیم.

شیوۀ معماری این قوم در همه جا تقریباً همان است که از ایشان در طبراق قلعه به یادگار مانده است. واژهٔ silva در لاتین به معنای جنگل است.،به آلمانیMatterhorn، ایتالیایی Cervi، فرانسویCervi یکی از کوههای شناخته شده (۱۴۴۷۲ فوت) (۴،۴۷۸ متر) در رشته کوه های آلپ ، در مرز بین سوئیس و ایتالیا ، در فاصله ۶ مایل (۱۰ کیلومتری) جنوب غربی روستای زرمات سوییس ، واقع شده است. وى چهار پسر خود را براى دفاع از اسلام به جبهه فرستاد و با این که خویشاوندانش او را از شرکت در جنگ منع مى کردند و پاى او نیز لنگ بود و جهاد از او برداشته شده بود، در عین حال خدمت رسول خدا ﷺ آمد و آرزوى شهادت کرد.

1- گفتيم كه يكي از موارد پيشروي كوير برداشت بي رويه از آبهاي زيرزميني حاشيه كوير است و در حال حاضر نظارت و كنترل اين كار به عهده سازمان هاي آب منطقه اي مي باشد و منابع طبيعي نمي تواند در اين مشكل دخل و تصرفي داشته باشد، ولي مي تواند در جهت رفع اين مشكل قدمهاي موثر ديگري بردارد بدين منظور مي توان با استفاده از فنون آبخيزداري نسبت به تغذية آبخانه ها اقدام نمود يعني قبل از رسيدن سيلابها به كوير نسبت به پخش و نفوذ آنها در مناطق دشت سر و يا محلهاي مناسب ديگر كه خطر شوري وجود نداشته باشد اقداماتي انجام داد البته از نظر شناخت تشكيلات زمين شناسي بايستي مطالعات لازم انجام شود با اين كار هم از توسعه كوير جلوگيري شده و هم كمكي در جهت انباشت آب سفره هاي زيرزميني خواهد شد.

نام “نگین پنهان قره قروم” برازنده ی کوه سنگی رفیع و زیبای “شیپتون” در پاکستان است، زیرا تا وقتی کسی دقیقا روبروی این دیواره ی بلند و قله ی ۵۹۰۰ متری آن نرسیده باشد، نمی تواند آن را ببیند. در «کاروان هند» صاحب عنوان با قاسم مازندرانى و قاسمى مازندرانى یکى دانسته شده است. در مورد مکان غار اصحاب کهف نظریه های مختلفی وجود دارد و مکانهای متعددی به عنوان غار اصحاب کهف معرفی شده اند . در ابتدای کتیبه داریوش ابتدا به معرفی خود و خاندانش می پردازد و می گوید: « منم داریوش شاه، پسر ویشتاسپ، یک هخامنشی، شاه شاهان، من اکنون شاهم در پارس».

شاهنشاه) داشتند و مملکت اورارتو چندین ناحیۀ امیرنشین را شامل می شده است که همگی آنها از یک شاه بزرگ اطاعت می نموده اند. دراین کتیبه داریوش شاه علاوه بر شرح فتوحات خود از اهورا مزدا خدای نیکی بسیار یاد کرده و انسانها را بـه راست گفتاری و نیک کرداری دعوت کرده اسـت. حضور آنها را در این منطقه تأکید کرده است. در ضمن تمامي كوهنوردان و اسكي بازان هم تا ساعت ۱۰:۳۰ با ماشينهاي برفكوب به سمت هتل ديزين برده شدند . ضمنا ما به همراه خود، جناب آقای محمد رشید، یکی از پیشکسوتان گروه را به همراه داشتیم که مسلط به زبان کورمانجی بودند!

اورارتو که بر عمدهی ناحیهی شرق ترکیه امروزی از قرن نهم تا هفتم قم حکومت داشت، برای تسلط بر این منطقه با آشوریها رقابت میکرد تا زمانی که بر اثر ضعف حاصل از جنگ مداوم با همسایگانشان در 612 قم به تصرف مادها درآمد. همگام با انقلاب، در تظاهرات و راهپیماییها شرکت فعال نمود و بعد از پیروزی، به عضویت دفتر نخست وزیری درآمد. کشور اورارتو بخش بزرگی بود مرکب از دشت های حاصلخیز که مردم آن به فلاحت و پرورش اغنام و احشام اشتغال داشتند و تربیت اسب یکی از منابع مهم درآمد آنان به شمار می رفت. قوم اورارتو در آموختن رموز تمدن خود به مادها و پارس ها حق تعلیم داشتند.

بهخاطر حساسیت این نقطه، رسول خدا (ص) پنجاه نفر را به فرماندهی عبداللهبنجُبیر بر قسمتی از این کوه (تنگۀ عینین) گماشت و به آنان امر کرد که در هیچ شرایطی پیش از اجازۀ رسول خدا (ص) آنجا را ترک نکنند؛ چه مسلمانان شکست بخورند و چه پیروز شوند. بخشی از پارک ملی فوجی-هانوکه-ایزو، هر ساله بیش از یک میلیون گردشگر را به کوه و شهرهای اطراف خود جلب می کند که تقریبا ۳۰۰۰۰۰ نفر نیز هر ساله اقدام به صعود قله می نمایند. از تجارت نیز بی بهره نبودند و با کشور های دور و نزدیک داد و ستد می کردند و از راه فرات کالا های خود را بر زورق هایی از چوب به هم بسته شده نهاده و به بابِل می فرستادند.

اعضاء گروه کوهنوردی سلام همنورد قله ۵۱۳۸ متری کوه آرارات، را همزمان با سالروز عملیات افتخارآفرین مرصاد(۱۳۶۷ ه.ش) در تابستان ۱۳۹۴ فتح نمودند و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر فراز بام کشور ترکیه به اهتزاز درآوردند. ۳۱. ↑ محمّدتقی پورنامداریان، رمز و داستانهای رمزی در ادب فارسی، ج۱، ص۴۲۴، تهران ۱۳۷۵ش. ۳. ↑ صبحی صالح، نهج البلاغه، ص۳۶۹، نامه۹. تصویر بالا مربوط به ارتفاع ۳۵۰۰ متری و تقریبا ابتدای این مسیر می باشد. تصویر مربوط به بهار ۲۰۲۱ می باشد . کوه الوند به ارتفاع ۳۴۵۰ متر، واقع شده در استان همدان به عنوان یکی از قلل بسیار برجسته جهان و در بین ۱۵۱۵ قله این لیست برشمرده میشود.

پیش از تولّد استاد، یکی از بستگان در عالم رؤیا میبیند که شخصی عصایی به دست پدر استاد میدهد و او آن را به دست گرفت. این زمان بود که جناب دلنوا همنوردان را دچار سورپرایز نمودند با مهیا نمودن آتش و جوجه کباب! عباس بن عبدالمطلب عموی پیامبر(ص) در نامهای محرمانه از طریق مردی از بنیغفار، پیامبر(ص) را از زمان حرکت و توان نظامی مشرکان مکه آگاه ساخت. دومین صعود مدت زمان زیادی پس از اولین صعود توسط رئیس سابق فدراسیون کوهنوردی دکتر بوزکورت ارگور در ۲۱ فوریه ۱۹۷۰ انجام شد.

در طی مسیر بازگشت با گروه های زیادی از کشورهای دیگر همچون آلمان، انگلیس، آمریکا، هلند و… در دوران مسعودی مردم در کنار این مقبره که به مسجد حمزه معروف بود نذورات ، پخته و قبر را لمس و مسح می کردند ، لذا حکام وقت برای جلو گیری از آن ، گنبد و بارگاه حضرت حمزه را تخریب کرده و قبر وی و سایر شهدا را با زمین مساوی ساختند . کار خیلی زیاد کار است تا معادن سلفر، از روی نمونه گیری آب گرم دریافت گردد. پس از اقامه نماز و صرف شام و چای به خاطره گویی و بیان تجربیات پیشکسوتان و عکاسی شب پرداختیم.

شمعدانی مفرغی به دستآمده از طبراق قلعه کاملاً شبیه به آثار مکشوفه در ایتالیاست. در بسیاری از کشورهای غربی و بهویژه در انگلستان و آمریکا مقررات بسیار سختگیرانهای در سایتهای سنگنوردی و دیوارهنوردی و یا بولدرینگ حاکم است، آنها اجازه نمیدهند که هر مسیری رولکوبی شود، در هرسایت تعدادی مسیر رولکوبی شده برای تمرین وجود دارد و سایر مسیرها باید و باید پاک و بدون کوچکترین آسیبی به کوه صعود شوند. به طوری که پیشتر اشاره کردیم، در مرحله اوّل جنگ، که ابتدا به صورت تن به تن بود، تعداد هشت یا نُه تن از پرچمداران مشرک، یکی پس از دیگری به هلاکت رسیدند و همین موضوع موجب ضعف روحیّه آنان و موجب شکست قطعی جبهه شرک گردید.

کوه فوجی یا فوجیسان در ژاپن، بلندترین قله در زنجیره آتشفشانی فوجی در مرکز ژاپن می باشد و بلندترین وزیباترین کوه این کشور است. ساعت 45/16 به مرز ایران رسیدیم و بعد از خداحافظی با راننده که انصافا آدم خوبی بود، وارد منطقه بازرسی شدیم و بالاخره ساعت 17 از خاک ترکیه خارج و قدم در خاک پاک کشور عزیزمان نهادیم. خدای بابلی ایشتار به نام سری (Sari) در اورارتو خودنمایی می کرد و بعدها در افسانه های ارمنی به نام سمیرامیس تجلی کرد. صورت آن معبد ـکه معبد خدای خالدی (Khaldi)در موصصیر باشد ـ بر روی یکی از بارلیف های قصر سارگن در خورساباد (Korsabad) یافت شده نام خدای آرالز (Aralez)که از بین النهرین در اورارتو تصور کرده بود، در آثار مورخان ارمنی و کلاسیک همچون موسی خورنی یا موسِس خورِناتسی و پاوستوس بوزاند نیز آمده است.

اما نظری که بیشتر مورد تایید است این است که این کلمه از نام مهاجران هند و اروپایی ساکن در این منطقه معروف به زاگارثی/ساگارتی(Zagarthians/Sagarthians) گرفته شده. اما درست زمانی که کوه از تیراندازان خالی شد آنها به راحتی از این مضیق عبور کردند. دماوند دارای ۴ مسیر دارای پناهگاه است که این مسیرها شامل جنوبی، غربی، شمال شرقی و یال شمالی(جانپناهها) هستند. آسانترین بین این مسیرها جنوبی میباشد. باری، در همان هنگام که مادها و پارس ها در کنار قوم اورارتو در تحت نفوذ و تعلیم آنها می زیستند و رموز و اسرار تمدن ایشان را در خاطر خود رسم و مجسم کردند، در مهاجرت های چادرنشینانۀ خویش به سوی مناطق جنوبی برده و آن تخم تمدن را در مزرع مدنیت خود کاشتند تا پس از چندی برِ نیکو داد و آثاری عظیم و شگرف همچون پاسارگاد و تخت جمشید از آن به وجود آمد که صد ره از پدر نخستین استوارتر و کامل تر بود.

بعدا به ماوراء النهر و شهرهای بخارا، سمرقند، خجند و چندین شهر دگر با فقها و علما مناظراتی کرد و بر همه فائق آمد و هیچکس یارای جر و بحث و مناظره با او نبود، گاهی هم در مباحثه تند می شد و بدگویی می کرد. ارتفاع این کوه به 4500 متر می رسد و دائم پوشیده از برف است. کازبک همچنین پس از البروس دومین کوه مرتفع آتشفشانی در منطقه کوههای قفقاز است. البته در دیگر فصول نیز برنامه های صعود برقرار است و صعودهای زمستانی نیز انجام می شود. در این بخش از کوتاه هنوز هم بنایی دیده میشود که از طرف شرقی آن یک دیوار یک متری مخروبه باقی مانده است.(1) البته باید توجه داشت که بر روی کوه رمات ساختمانهای فراوانی طی سالها ساخته و تخریب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید