کشتی نوح در کوه های آرارات

رئیس شبکه بهداشت و درمان کوهدشت گفت: زلزله امشب در شهرستان کوهدشت تا کنون ۲۰ مصدوم بر جای گذاشته که احتمال افزایش مصدومان هست. وی بابیان اینکه بیشتر مصدومان سرپایی مداوا و ترخیص شدند، افزود: تمامی مصدومان به دلیل آسیبهای ناشی از ترس و فرار به بیمارستان مراجعه کردهاند و کسی را به خاطر ریزش آوار به بیمارستان نیاوردند و احتمال افزایش مصدومان وجود دارد. استاد علوم اسلامی دانشگاه الازهر گفت: “در قرآن سوره ای به نام سوره طور وجود دارد ولی هیچ سوره ای به نام سوره مکه وجود ندارد، که این امر نشان می دهد که کوه طور از شأن و منزلتی بیشتر از شأن و منزلت مکه برخوردار است.”!

۳۱ شهريور ۱۳۹۷ – ۰۹:۴۹ استانها لرستان نظرات سرهنگ عبدالوحید ملک آرا در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در خرمآباد، ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس را باید یکی از معجزات انقلاب اسلامی و ابتکار حضرت امام خمینی(ره) دانست که بسیجی میتواند درصحنه حضوری فعال، مؤثر و انقلابی داشته باشد. وی افزود: اعزام اردوهای جهادی و برپایی یکروزه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در روستای «گل گل» توسط بسیج جامعه پزشکی شهرستان از دیگر برنامههای ویژه هفته بسیج در مناطق محروم است. مسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان گفت: چهارمین بیمارستان ثابت بسیج جامعه پزشکی به نام شهدای جامعه پزشکی در شهرستان کوهدشت برپا میشود.

او میگوید: منطقه رودبار در شهرستان کوهدشت لرستان در محاصر کامل آب بود. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در سال جاری طی برنامه ریزی و رایزنی با معاونت درمان و معاوت آموزشی وزارت سعی می شود، در رشته های مورد نیاز به تعداد کافی جذب نیرو داشته باشیم. سازمان سنجش و آموزش کشور به عنوان مجری پذیرش بدون کنکور رشته های دانشگاه علمی کاربردی وظیفه اعلام جزئیات ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه را بر عهده دارند.

پیر حسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفت و گویی؛ اظهار کرد: بر اثر وقوع زمین لرزه ۴.۱ ریشتری کوهدشت لرستان که در عمق ۱۰ کیلومتری از زمین رخ داده سه تیم ارزیاب به محل اعزام شده اند. در مشرق آن دو کویر غیرقابل زیست واقع شده که دشت کویر در شمال و دشت لوت در جنوب واقع است، حاشیه این دو کویر از حوالی کاشان در جنوب تا منطقه بسطام در شمال شاهرود را در بر میگیرد. در این دوره هم علل درگیری های اجتماعی- سیاسی منازعات بعدی و هم سرچشمه های روندهای ایجادگرانه که برای دولت و جامعه افغانستان سده بیستم چشم اندازهای پیش رو گشوده شد، ریشه دارد.

۲۳ آذر ۱۳۹۷ – ۱۵:۵۳ استانها لرستان نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، حسن امینیزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان که ظهر امروز جمعه در مکان احداث بیمارستان دوم کوهدشت برگزار شد، اظهار داشت: عملیات ساخت بیمارستان رازی چندهفته است که بهطور رسمی شروع شده و امروز شاهد خاکبرداری ساختمان اصلی این بیمارستان هستیم. با این حال، منتقدان این برآورد مدعی هستند که این ارقام به نفع ایالات متحده ذکر شده و با بررسی قلمروهای موردبحث مانند تایوان و آبهای ساحلی و حوزه های آبریز، چین بسیار بزرگتر از ایالات متحده آمریکا است.

در این نگاره هم آنوبنی نی (آنوبانینی) کمانی در دست چپ و تبرزینی در دست راست خود دارد و پای خود را بر سینه دشمنی که بر زمین افتاده، نهاده است و الهه ایشتار در حال دادن حلقه حکومت به اوست. از طرفی عده ای افراد برای مسافرت های خود از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند، بنابراین می توانند تا پای کوه با ماشین خود راه را ادامه دهند.

در ادامه فیلمی از وضعیت کنونی مصدومان زلزله در بیمارستان را مشاهده میکنید. مردم بالاکوه، هم متوجه خشک شدن چشمه و هم ساختن قناتهای متعدد در سرتاسر روستای پایین کوه شدند و مراتب را به کدخدایشان اطلاع دادند. سال استقلال افغانستان نیز در پایین نشان درج شده است. رئیس شبکه بهداشتو درمان شهرستان کوهدشت گفت: زن گردشگری که از ارتفاعات منطقه گردشگری شیرز سقوط کرده بود، پس از انجام اقدامات درمانی در بیمارستان این شهرستان به خرمآباد اعزام شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، انجمن سفیران سلامت کوهدشت متشکل از پرستاران این شهرستان طی روزهای گذشته اقدام به کمکرسانی به مناطق سیلزده کوهدشت کرده و تیمهای درمانی به روستاهای این شهرستان اعزام کردهاند.

در این حمله زمستانی ارتش سرخ از ۱۶۰ عراده جنگی ده هزار پیادهنظام استفاده نمود. در شهر مشهد بر اساس آمارها بیش از 150 کارگاه طلا سازی، 120 کارگاه جواهرسازی و جواهر نگاری، بیش از 2500 کارگاه ساخت مصنوعات نقره مدرن و کلاسیک و 100 واحد تراش گوهرسنگ فعال هستند که برای بیش از 22 هزار اشتغال زایی کردهاند . اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید: 3 روز مانده به پایان خدمت سربازی راز شومی از زنم فهمیدم! 31-علت به وجودآمدن بیابانها درایران را بنویسید. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کوهدشت 1 در سال تحصیلی ۱۴۰۱ بر اساس سوابق تحصیلی مقطع قبلی داوطلبان یعنی بر اساس معدل و به منظور جذب دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نوبت ورودی مهر و ورودی بهمن برگزار می شود.

تجلیل از هفتهی جهانی تغییر اقلیم، از سوی ریاست محیط زیست بامیان در مرکز این ولایت برگزار شده بود که شماری از فعالان محیط زیست، مقامهای ادارهی محلی و دانشجویان پیرامون تغییرات اقلیم، پیآمدها، عوامل و کاهش اثرات آن بر زندهگی انسانها و محیط زیست، صحبت و تبادل نظر کردند. با صاحب بن عباد نیز مدتى معاشر بود.، ندیمى گروهى از خلفاء را کرد گویا به وزارت نیز رسید. اينها به جايي رسيدند که صريحاً به انبياي خود اين حرف را زدند، به تو هم همين حرف را زدند، ميگويند چه بگويي چه نگويي براي ما بيتفاوت است. همان گونه که اشاره شد از وجود نعمت مایه حیات تمام این منطقه پوشیده از علفزار وگیاهان متعدد می باشد.

استان کرمانشاه با داشتن آثار تاریخی باارزش که برخی از آنها مربوط به دوران هخامنشیان است، یکی از جذاب ترین مقاصد برای گردشگران می باشد. در منطقه سردره گرمسار، تعدادی راه فرعی در دوطرف جاده وجود دارد که به معادن نمک منتهی می شود. به گزارش پارس نیوز، از رومشکان ، الهیار ملکشاهی شامگاه یکشنبه در آئین کلنگزنی بیمارستان 100تختوابی و خیرساز رومشکان اظهار داشت: یکی از مطالبات مردم شهرستان رومشکان ساخت بیمارستان است، بیمارستان بستردرمان این شهرستان که در حال ساخت است 32تختوابی بوده که در حدود 2ماه پیش کلنگزنی شد. ۲۸ آبان ۱۳۹۷ – ۰۸:۲۷ استانها لرستان نظرات سرهنگ عبدالوحید ملکآرا در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در خرمآباد اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج و با مساعدت کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان کوهدشت، چهارمین بیمارستان ثابت بسیج جامعه پزشکی لرستان به نام شهید والامقام محمدعلیم عباسی گراوند در منطقه اشتره گل گل از توابع شهرستان کوهدشت به مدت یک روز برپا شد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت:طی چهار ماه گذشته، میزان ۶ ماه کارانه معوق پرسنل، پزشکان و پرستاران این دانشگاه پرداخت شده است. به گفته پویان فلاحی (مدیرعامل انجمن سفیران سلامت کوهدشت) ۶ نفر از هیات مدیره این NGO پرستاران هستند و پرستاران بیمارستان کوهدشت که تعداد آنها به حدود ۲۰۰ پرستار میرسد به صورت داوطلبانه شرکت داشتهاند. کوهدشت با داشتن چشماندازهای زیبا، چشمههای طبیعی، کوهستانهای سرسبز، رودخانههای پرآب و آثار باستانی یکی از شهرهای دیدنی لرستان می باشد.

خطرناکترین فوران این آتشفشان مربوط به سال ۱۶۶۹ بود که باعث شد چندین روستای مجاور و بخشهایی از کاتانیا، که شهری باستانی در شرق سیسیل است، تخریب شوند. وی ادامه داد: دستگاه MRI از دیگر نیازهای این بیمارستان است که خرید آن در برنامه قرار دارد. درویش عبدالمجید طالقانی: کسی که خط شکسته نستعلیق را به کمال رساند. ابوسهل ویجن بن رستم بود به هندسه وهیات معرفتی به کمال داشت و درآن دو فن، کار به نهایت رسانیده بود.

گویا خداوند با این کار مى خواست دو چیز را به موسى(علیه السلام) و بنى اسرائیل نشان دهد؛ نخست این که: آنها قادر نیستند، پدیده کوچکى از پدیده هاى عظیم جهان خلقت را مشاهده کنند، با این حال، چگونه تقاضاى مشاهده پروردگار و خالق را مى کنند. در این شهر با آقاشاپور تهرانی از شاعران مشهور آن دوره و پسر عموی اعتمادالدوله غیاث الدین محمد تهرانی دیدار کرد و ظاهرا شاپور او را به اعتمادالدوله معرفی کرد. صراط: حسن امینی زاده در گفت و گویی اظهار کرد: زلزله کوهدشت تاکنون ۱۰ مصدوم داشته است. به گزارش مهر، حسن امینی زاده در گفت و گویی اظهار کرد: زلزله کوهدشت تاکنون ۱۰ مصدوم داشته است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ – ۱۷:۵۴ استانها لرستان نظرات – اخبار استانها – حسن امینیزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: پس از دریافت گزارش سقوط یک زن اهوازی از صخرههای منطقه گردشگری شیرز تیم اورژانس شبکه بهداشتودرمان این شهرستان به منطقه اعزام شد. برای مشاهده ظرفیت و رشته های این دانشگاه می بایست پس از مراجعه به سایت سنجش دانشگاه علمی کاربردی به مطالعه دفترچه راهنمای بدون کنکور سراسری پرداخت. معمولا زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه در اواخر مرداد و یا اوایل شهریور ماه انجام می شود و زمان ثبت نام ورودی بهمن ماه از آذر همان سال آغاز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید