هیئت والیبال کوهدشت

برکه پر از آب نمک است و خنکی و سکوت غار، برای تمدد اعصاب و آرامش معجره میکند. افغانان احتمالآ تا زمانی که شمار خانواده هایشان اندک بود، تحت حکومت مستقیم نیاکان مشترک خویش می زیستند وبا افزایش خانواده ها آن چهار گروه از هم جدا شدند وهر یک تحت فرمان گروه بزرگتر بودند. هنگامی که درسر زمین گسترده ئی پراگنده شدند قبائیل وشاخه از هم دور افتاده آهسته آهسته پیوند های خودرا سست تر نمودند وسر انجام هرقبیله تحت حاکمیت همان قبیله ئی در آمد که بزرگتر بود و از رهبری نیاکان مشترک رها شدند. در روش تونلی یا همان استخراج نمک به روش تونل یا اطاق پایه بخش استخراج به موارد و قسمت ها و عبارات و واحد های مهم و اصلی متفاوتی تقسیم شده که هر کدام نقش مهم و اساسی دارند.

دیگر رهبران هم در تابیعت از این نوع روش خان خودسر پیروی مینمایند وحتی خانواده علایق را با ریسان بالا تر می گسلند وبه نفع وخواست خودشان عمل مینمایند. در جریان جنگهای داخلی گروهی که در کسب مقام خانی ناکام شده است، با مدعی تاج وتخت همدست می شود وبه نفع حزب خویش اورا به قدرت می رساند وخود نیز به نوایی می رسد. و بعد ازآن با توجه به ترکیب جوامع همسود، به مثابه یک دولت تحت حکومت یک قدرت مشترک به مطالعه ادامه دهیم. شرایطی که قدرت خان به ان وابستگی دارد ، قابل ذکر است.

تاجیکستان دارای منابع اب فراوان است و از لحاظ تعداد رودخانه، در میان جمهوری های اعضای اتحاد کشور های مشترک المنافع، در مقام ششم و از لحاظ تامین آب در یک کیلومتر مربع پس از کشور گرجستان در مقام دوم قرار دارد. ولایت بدخشان از جمله ولایات شمال شرقی افغانستان بوده که از شمال به اتحاد شوروی از جانب شمال شرق به جمهوری مردم چین واز سمت جنوب شرق به سرزمین پشتونها از جنوب به ولایات کنر، لغمان و کاپیسا واز طرف غرب به ولایت تخار محدود میگردد.

مناطق سردسیر: کابل، لوگر، پروان، غزنی، وردک، بامیان، دایکندی، پنجشیر و کاپیسا. مناطق گرم سیر عبارت است از ولایت ننگرهار، کنر، لغمان، کندهار، هلمند، زابل، نیمروز، پکتیا، پکتیکا، سمنگان، تخار، کندز، جوزجان، بلخ، فاریاب، ارزگان، سرپل و خوست. اکثریت ساکنان ولایت بدخشان را تاجیکها تشکیل میدهند و به زبان فارسی تلکم میکنند؛ برخى مردم این ولایت به زبان پامیری، شِغنی و در مرزهای با چین برخی از ساکنین به زبان چینی نیز صحبت میکنند. بعضی از کوه های آنی توسط جنگلهای پوشیده میباشد جنگلهای مهم در ولایت پکتیا، پکتیکا، ننگرهار، کنر، لغمان و بادغیس وجود دارند که درختهای گوناگون میوه دار وبی میوه دارند.

حتمآ بعضی از ولس ها ومردم خان را از نقطه نظر اصالت وبیشتر به سن و تخنیکی و تجربه اش اهمیت میدهند واگر خان بمیرد پسرانش می کوشند درمیان مردم هوا خواهانی بیابند، پس از انتخاب جانیشن خان، هم گروه های ناکام که نامزد این مقام بوده اند، به مبارزه ادامه می دهند وگاهی – بندرت – چنین اتفاقی منجر به انشعاب بخشی از اولس می گردد. گاهی تمام این اصول دگرگون میگردد ، گاهی بندرت خان خود سر میگردد وبدون مشورت ومراجعه به جرگه اقدام میکند. قفس بند محکمی که هندیان بر سر اسب می بندند و با آن حرکات اسب را کنترل می کنند در اینجا معمول نیست.

حال که شما با جزییات کوه یافته کوه چگنی آشنا شدید، پیشنهاد میکنیم برای بازدید از دیدنی های خرم آباد با تور بروجرد لرستان علاءالدین تراول همراه ما باشید تا در کنار راهنمایان حرفهای ما و همچنین اقامت در بهترین هتل های این شهر همچون هتل آزادی خرم آباد و هتل رنگین کمان زیباترین لحظات را برای خود و همراهانتان خلق سازید. مهدی لوحی ادامه داد : در همین راستا بیش از 8 کارگاه آموزشی زیورتراشی، گوهرتراشی و جواهرسازی برگزار کردیم که بیش از 500 طراح حرفهای در آن تربیت شد و به بازار کار معرفی شد.

درلویه جرگه سال 1955 حکومت ظاهر شاه را صلاحیت داد که ازهرکشوری که لازم میداند سلاح به دست بیاورد به همین اساس دولت افغانستان درخواست اسلحهء نظامی را از شوروی وچکوسلواکیا نمود. چرا رسول خدا صلي الله عليه وآله پنجاه سرباز بر کوه رمات قرار داد؟ درسال1841 ماه نومبردرشهرکابل یک جرگهء مهم جورشدکه درجنگ اول افغان وانگلیس سردار نواب خان رئیس مجاهدین وامین الله خان به حیث مرستیال یا معاون اش تعین شد. درسال 1915 امیرحبیب الله خان یک جرگه ساخت که 450 نفردران اشتراک کردودرجنگ جهانی اول بی طرفی افغانستان را تصویب کرد. هریک از قبائیل یا شاخه ای از یک قبیله را ولس گویند.

کشور ما معادن و صنایع طیبعی زیاد دارد مانند: ذغال سنگ، نمک، لاجورد، زمرد، بیرایت گازطبیعی، آهن، نفت، مس و غیره که از آن جمله ذغال سنگ و گازطیبعی نقش عمده را در اقتصاد کشور ما دارا میباشد. درسال 1931 نادرخان لویه جرگه را دعوت کرد که در انوقت اصول اساسی را تصویب نمود. درسال 1924- از طرف امان اله خان یک جرگه جورشدکه نظام اساسی را تصویب کرد. این چشمهها بعضاً به صورت نمک فشان نیز در منطقه دیده میشوند که نمک را به صورت خمیری فشرده و همراه با آب از درون آنها به بیرون راه مییابند و در سطح گنبد به جریان میافتد.

سپس اختلاف کرده اند و بعضی گفته اند که فاصله قاف تا آسمان با بالای یک مرد است و دیگرانی گفته اند آسمان مطابق آن است. جواب: در بین قاره های جهان، تنها دو قاره آسیا و اروپا به هم چسبیده اند به همین دلیل، بعضی از جغرافی دانان این دو قاره را یک قاره دانسته و آن را اوراسیا نامیده اند. بیشتر به توطئه ها در دربار ادامه می دهند وگاه عامل جنگ در اولس می شود که حمایت یکی از قبایل دشمن را همراه دارد. ↑ «لرستان». بایگانیشده از اصلی در ۵ مه ۲۰۱۲.

↑ مخالفت سلفیها با پخش سریال «مردان آنجلس»، سایت افکار نیوز. ↑ «طرح انتقال آب به ۴۰ شهر و روستای قم». در روستای زیر کوه سرخلاش امید، زندگی و شگوفایی تمام سال مردم به کوههاست که در زمستان، زیاد برف در خودش جا کند و در بهار، زیاد علف در پهنهاش سبز شود و در تابستان، آبهایش به خشکی نگراید و در خزان هم هیزمهای بسیاری از آن حاصل گردد. صادرات و واردات: افغانستان هر سال یک مقدار زیاد میوه های خشک وتازه مثل: انگور، خربوزه، چارمغز، کشمش، گازطیبعی، پخته، پوست، پوست قره قل، پشم گوسفند، قالین، گلیم، لاجورد، زمرد وغیره را به خارج صادر میکند که درمقابل آن ماشین آلات ودیگر موادمعرفی به کشور وارد میشود.

در واحدهای کوچک اجتماع تقدم به صورت طبیعی تعیین می شود، مثلآ رئیس یک بخش متشکل از ده – دوازده خانواده پیر مردی است که رهبری فرزندان، برادرزادگان ونوادگانش را به عهده دارد. آتشفشان گونه هاوایی این نوع آتشفشان ، دارای دهانهای وسیع بوده و مخروط آن شیب کم دارد گدازههای آن غالبا باریک هستند و پس از سرد شدن سنگهایی تیره رنگ ، مثل بازالت ایجاد میکنند. خان بالا كوه كه منتظر آمدن مردمی از پایین كوه به قصد شكایت بود و جوابش را آماده كرده بود، با خونسردی گفت: بالای كوه مثل ارباب است و پایین كوه مثل رعیت.

این جریان گدازه، مخروطی با شیب تند و بسیار مشخص را ایجاد کرده است. این مجتمع آبدرمانی با استخر سرپوشیده بزرگ، سونای خشك و بخار، آبگرم تحت فشار(جكوزی) دوشهای انفرادی، خدمات پزشكی و درمانی و پاركینگ در داخل شهر سرعین واقع شده و به لحاظ گنجایش دومین آبگرم شهر سرعین محسوب میشود و به صورت دایمی، نشتی و جوشان در جریان است وبا ظاهری كدر، كمی ترش مزه و كمی بودار است. پس بهتر است اول به مطالعه پیدایش وکیفیت کنونی این جوامع همسود بپردازیم. اداره امور داخلی یک اولس در دست خانان و شورای رهبران بخشها است.

خان ریاست جرگه بزرگ را به دوش دارد وجرگه متشکل از بزرگان شاخه های اصلی اولس است. برای برگشت نیز در بیرون از محوطه تاریخی بیستون ، تاکسی و مینیبوسهایی حضور دارند تا شما را به کرمانشاه برسانند. این در حالی است که بهغیر از آن، چندین و چند کتیبه دیگر در محوطه تاریخی بیستون کرمانشاه وجود دارند. این کتیبه به سه زبان بابلی، عیلامی و پارسی باستان نوشته شده است. مختصات جغرافیایی مکان این مجسمهها از کابل در حدود ۲۳۰ کیلومتر (۱۴۰ مایل) به طرف شمال غربی می باشد.

بلندای این میل حدود ۶متر و۶۰ سانتیمتر می باشدقطر پایه آن حدود۲متر می باشد نمای ظاهری آن دارای انحنا بوده وبه شکل هرمی ۶ وجهی می باشددر ساخت آن از مصالح قلوه سنگ,گچ و… این رشته کوه ها چیزی در حدود ۷۰ هزار کیلومتر مربع مساحت دارند. این انتخاب یا گزینش غالبآ در صلاحیت شاه است، شاه می تواند یک خان را نظر به عنعنات قبائیل به خواست خود کنار کند و فرد دیگری را از نزدیکان این خان بر کنار شده، جانشین او سازد. و اینچنین مهدی را از خود دور کرد. رئیس بخش فرعی را مردم از یک خانواده کهن بر می گزینند.

که ظاهرآ ولس مفهوم مشترک المنافع یا همسود را بیان میدارد. وهرگروه از خود رئیس مستقل خودرا دارد، با این هم، آنان نام مشترک و علائق ومنافع خون شریکی خویش را حفظ کرده اند. قبائیل تا اکنون هم حکومت پدرسالاری را حفظ کرده اند وتقسیمات وجدا شدن قیائیل از همدیگر هنوزهم برهمان اساس است که یاد شد. ازآنجا که هرقبیله برای خود حکومتی دارد، ودر واقع یک جامعه همسودیا کامنویلت را هرقبیله تشکیل میدهد. هرولس چندین شاخه دارد، که تابع رئیس ولس هستند. هرقبیله چندین شاخه دارد ودر قبائیل پرجمعیت تر، این شاخه ها نیز به گروه های دیگر تقسیم شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید