هفته سوم اردیبهشت ۱۳۹۱

به زعم حقیر یک ائتلاف همه جانبه از جوانان تحصیل کرده اکثر طایفه ها با اعتماد بنفس و آرامش می تواند شورای شهر فسیل شده و سیاست زده و غیر پاسخگوی این سالهای گذشته را به فراموشی سپرده و طلیعه پیروزی های مدنی بیشتری در نبرد با روند نهادینه شده خدعه و فریب و سوء استفاده از احساسات عمومی باشد. نکته پایانی این مطلب هم خطاب به جوانان فرهیخته ای ست که دردها را می فهمند اما شاید اعتماد به نفس شایانی را در رویارویی مدنی و برنامه ریزی شده با تفکر منحط و سیاست زده موجود شهرستان کسب نکرده اند .

قاچاقچی ها هم هر جا که توانسته اند صدمه ای به دیوارهای غار وارد کرده اند و با انفجارها و کندوکاوها این اثر خارق العاده را تا مرز نابودی به پیش برده اند. 11ـ کمک در برگزاری جشنواره منطقه ای شعر فجر به صورت نصب بنر و اطلاع رسانی. پیرمرد بالای گودال آمد، رضا با دیدن پیرمر به یاد روزی افتاد که به جنگل رفته بود. قله معروف آن که در نزدیکی ایران است معروف به قره جنگل بوده که 2985 متر ارتفاع دارد.

یقوفه قوفاً اذا اتبع اثره.» این کوه گرداگرد زمین کشیده شده است و نام آن در قرآن آمده است و مفسرین آن را کوهی می دانند محیط بر زمین و گویند از زبرجد سبز است و سبزی آسمان از رنگ اوست و اصل و اساس همه کوههای زمین است و بعضی گفته اند فاصله این کوه تا آسمان به مقدار قامت آدمی است و برخی دیگر آسمان را بر آن مطبق (پوشش) می دانند و زمره ای گمان کرده اند که در پس او عوالم و خلایقی اند که تعداد آن را جز خدای تعالی نمی داند و آفتاب از این کوه طلوع و غروب می کند و آن را قدما البرز می نامیده اند (معجم البلدان ج 7 ص 15).- در نزهة القلوب پس از نقل قول یاقوت که در بالا آمد،گفته شده است: «همه بیخ کوهها بدو پیوسته است حق سبحانه و تعالی را با قومی غضب بوده باشد و خواهد که بدیشان زلزله فرستد فرشته را که بر کوه قاف موکل است امر آید که تارک و بیخ آن کوه مطلوب را بجنباند و در آن زمین زلزله افکند.

دره ای طولانی و وسیع است که در باختر بخش کونانی کوهدشت واقع شده است.این دره، از جنوب به کوه «گور» که مانند دیواری آن را احاطه کرده است، محدود می شود. دوستان جوان شما می توانید تا در هر مرحله ای با انسجام و همبستگی بر این روند عوام زده و احساساتی اخذ آراء مردم شهر و شهرستان خط بطلان بکشید به شرط آن که از شکست نهراسید و جرات ایستادن در پای ایده هایتان را داشته باشید.

از وی تالیفات زیادی به جا مانده است.همچنین او چهره ماندگار ایران شد. وی در ۱۳۶۲ به دانشکده الهیات دانشگاه تهران راه یافت وبه تحصیل دررشته الهیات مشغول شد و سپس بعنوان بورسیه دانشگاه امام حسین (ع) درسال۱۳۷۱ موفق به اخذ درجه دکترای دررشته روابط بین الملل از آن دانشگاه شد . کرج از شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران است که پس از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و تبریز بعنوان پنجمین شهر پرجمعیت ایران به شمار می رود. کریستِن سِن مطلب را صریح تر بیان کرده و نوشته است: «هَرَئِیتی صورت دیگری از هَرا، در اینجا بدون شک همان هَرای یشت دهم یعنی سلسله جبال پاروپامیزوس است.

تاریخ ولادت او مشخص نیست ولی میتوان گفت که ایشان در نیمه دوم قرن هفتم هجری در آمل به دنیا آمد و برای تحصیل علوم مختلف محضر استادان بزرگی را در چند شهر درک نمود و سپس در زمان الجایتو بنا به درخواست آن پادشاه به سلطانیه رفت و مورد احترام وی و وزیرش خواجه رشید الدین فضل الله همدانی قرار گرفت و مدرس مدرسه سلطانیه شده و بعد از مرگ آن پادشاه و اختلال امور آذربایجان چندی در سیاحت بلاد گذرانید تا اینکه در زمان فرمانروایی شاه شیخ ابواسحق به شیراز رفت و همانجا متوطن شد و به تدریس و تالیف پرداخت.وی همچنین با جمال الدین حسن بن یوسف بن علی بن مطهر معروف به علامه حلی متوفی به سال ۷۲۶ هـ.ق و قاضی عضدالدوله ایجی از علمای اهل سنت متوفی به سال ۷۵۷ هـق معاصر بود و طریق مجادله و مناظره میپیمود.علامه آملی در دوران عمرش مسافرتهایی زیادی نمود و از این راه دانشهای فراوانی کسب کرد وی در زبان فارسی و عربی مهارت بسزایی داشت و در هر دو زبان تالیفات زیادی داشت از جمله تالیفات مشهور او در زبان عرب شرح کلیات قانون ابن سینا است که در سال ۷۵۳ هـ.ق تمام کرد و شرح بر مختصر الاصول ابن صاحب که قاضی عضدالدین ایجی به مذاق اهل تسنن شرح کرده بود و وی به مذاق شیعه نوشته و در آن عقاید عضدالدین ایجی را رد کردهاست.

تا رسیدن به چراغ راهنمایی در امتداد خیابان حرکت کنید. آب تل و آب خاواک و آب دره اساس تشلیل دهنده دریای پنجشیر می باشد و با پیوستن آب های کوچک دیگر مانند گوت و آب دره پارانده که از کوتل بازارک از ارتفاع پنچ هزار متر و آب منجهور که منشاء آن از غرب کوه عبدالله خیل و آب تلخه نیز از عبدلله خیل , آب دره حصار ک از جنوب غرب کوه عبدالله خیل در منطقه در خیل به دریای کلان وصل می شود و با رسیدن آب پیا وشت از علفچر مرتفع شفتان منشاء آن می باشد و پیوشت آب از میان قریه قابضان و بخش خیل می گذرد به دریای کلان می پیوند و آب شوفه که سرچشمه آن از حوض لالان و للم توت پز می باشد در منطقه سلیج به دریای کلان وصل می شود و آب دره تاواخ که از کوه عمه نیل و پخچال طبیعی سرچمشمه می گیرند و در منطقه سیلی به دریای کلان می ریزد و آب های کوچک دیگر فصلی آب اورینگ زمان کور است که از قول دری سرچشمه آن است و آب فصلی فراج که از کوه شمال بولغین سرچشمه می گیرد و در مقابل همدیگر در اورینگ زمان کور به دریای کلان وصل می شوند.

گدازه ها می توانند به سه شکل اسیدی، خنثی و یا بازی باشند. قسمتی از دهانه غار به علل عوامل طبیعی بسته شده است ، ولی قسمتی از آن باقی است که باید ب شکل خزیده از آن گذشت و به غار وارد شد. شهید احمد قبادی در سال 1348 در روستای اولاد قباد دیده به جهان گشود ، همزمان با آغاز جنگ تحمیلی علیرغم سن و سال کم و کوچکی جثه ، همچون شیرمردان و با الهام از حضرت اباعبدا…

در گورستان قدیمی روستای خسرو آباد واقع شده است. هلوان بالا، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش کوهستان که در استان مازندران واقع شده است. و احداث مجتمع تجاری ، خدماتی ، اداری در مرکز شهر که پارکینگ دو طبقه نیز برای آن در نظر گرفته شده است. توسعه شهری کوهدشت محتاج نوسازی مدیریت اداره کننده مرکز شهرستان است.هر چند وضعیت مراکز بخش های شهرستان نیز بیشتر روستایی ست تا شهری .

ارتفاع از سطح دریا ۱۱۹۵ متر و جمعیت آن ۸۵۹۹۷ نفر است.مطالعات باستان شناختی در کانونهای « سُرخدَم لری همیان» و « سر طراحان » نشان میدهند ، کوهدشت از مراکز مدنی قدیمی است. وی از افزایش بودجه سال 90 شهرداری خبر داد و اظهار داشت : برآورد بودجه سال 90 شهرداری کوهدشت حدود 7 میلیارد و 300 میلیون تومان است که امیدواریم حداکثر آن وصول شود. وی در خصوص شورای شهر کوهدشت گفت : رابطه بسیار خوب شورا و شهرداری باعث شده است که روز به روز شاهد پیشرفت در کارها و خدمات دهی بهتر به مردم باشیم .

وی از دانشمندان محقق و فقهای موجه بود. این عملیات چگونه بود؟ آخرین عملیاتی که شرکت داشتند عملیات کربلای 5 بود که عاقبت ایشان به شهادت انجامید. طول غار نزدیک به ۲۰۰ متر وپهنای آن به طور متوسط ۲۰ متر است . این شهرستان از نظر جمعیت سومین شهرستان لرستان ، پس از خرم آباد و بروجرد است . آثار دوره های مختلف تمدنهای گذشته در این غار یافت شده است و به نظر می رسد که در آن آثار پالئولتیک نیز وجود داشته است .

به طوری که حصار مکشوفه بنابر وضعیت کوه ساخته شده و در کنار پرتگاههای کوه عملکرد تدافعی آن را مشخص تر نمودهاست. است. درصورت آگاهی از وضعیت آب و هوایی می توان خسارت های سوانح جادهای را کاهشداد. در خصوص اهمیت معنوی بقعه عون بن علی، در تاریخ آمده است که حضرت مولانا ، از مسافرین و میهمانان خود که از تبریز می آمده اند تنها درخواست مشتی از خاک کوهستان عون بن علی و سرخاب را داشته است و چون مقدار این خاک های به میزانی می رسد که بتواند در آن دفن شود.

که نسبتاش بهحضرت امامموسی کاظم (ع) میرسد و رهبری این فرقه را به عهده داشته است ابوالوفا در اواخر سده هفتم یا درنیمه اوّل سده هشتم میزیسته است. ماگماها ممکن است کاملاً مایع یا نیمهمتبلور باشند. مدینه در شمال مکه واقع است. در منطقه امکانات رفاهی وجود ندارد و لازم است قبل از سفر تمهیدات مناسب را پیش بینی و آن را با خود به همراه داشته باشید. ايشان چند ماه قبل از شهادت عقد نمو دند البته به سفا رش خانواده و دوستان . دوستان نقل مي كنند كه ايشان مورد علا قه فرماندهي لشگر ،تيپ ، گردان بوده است .

دیدگاهتان را بنویسید