نـجــــوم بـه زبـــان ســـاده

چرا که در این سال، دو مریخ نورد «روح» و «فرصت» بر سطح سیاره سرخ نشستند و در حالی که اول قرار بود فقط 90 روز روی مریخ تحقیقات انجام دهند، تبدیل به وفادارترین دوستان این سیاره شدند و یکی از آنها 15 و دیگری 10 سال فعالیت داشتند و اطلاعات فرستادند. هر فصل در این سیاره ۵/۷ سال زمینی طول می کشد چرا که مدت زمان یکبار گردش زحل به دور خورشید ۲۹ برابر زمین است.دمای زحل همیشه از دمای زمین سردتر است، زیرا این سیاره از خورشید دورتر است.

گفته می شود سیاره نیبیرو هر 3600 سال یکبار وارد مدار نزدیک به زمین می شود و باعث تغییرات آب و هوایی و فعالیت هایی در سطح پوسته زمین میشود. گفتا که ماه بوسه که را داد در جهان. ستاره شناسان چنان از وجود این سیاره اطمینان دارند که نام آن را “ سیاره ایکس – دهمین سیاره ( بدون در نظر گرفتن ماه و خورشید ) “ گذاشته اند.

حتی اگر باتیگین و براون بتوانند دیگر ستاره شناسان را قانع کنند که سیاره ی ایکس وجود دارد، همچنان یک مشکل دیگر باقی می ماند. این تلسکوپ کمک می کند که ستاره شناسان بتوانند هر شب قسمت بزرگی از آسمان را رصد کنند. براون می گوید که ۵ سال طول می کشد بتوانند بیشتر مکان هایی که امکان حضور سیاره ی ایکس وجود دارد را رصد کنند. ، دومین ارزش محلی یک سطح است که در ژئومورفولوژی و هیدرولوژی اهمیت بسیار زیادی دارد. همان طور که میدانید؛ عده زیادی گرمای زمین را بر اثر گازهای گل خانه ای دانسته اند به طوری که این گازها در جو قرار میگیرند و موجب جلوگیری از خروج پرتوهای گرمایی یا فرابنفش زمین میشوند .

عمقی که در کنار داستان بی نظیر، گرافیک عالی و طراحی مرحله که کلاسی درسی بود برای طراحی بازیهای بعدی سازندگان، مخاطبان را حیرت زده کرد. در این فواصل، قرص پیش سیاره ای که از گاز و غبار تشکیل شده بود باید آن قدر باریک و رقیق می بود که سیاره ای نتواند تشکیل شود. ولی باتیگن می گوید که ممکن است گازهای باقی مانده در قرص پیش سیاره ای توانسته به میزان کافی از سرعت سیاره بکاهد و در نتیجه باعث شود در منظومه ی شمسی باقی بماند. در طول 100 سال عطارد تنها دو بار همچون نقطه تاریک و سیاه رنگی از مقابل قرص خورشید عبور می کند.

اتحاد بینالمللی ستاره شناسان سیاره را جرمی تعریف میکنند که دارای این مشخصات باشد؛ در مدار خورشید میگردد؛ مقدار کافی گرانش دارد تا حالت کروی خودش را حفظ کند (یا به عبارت بهتر تعادل هیدرواستاتیکی داشته باشد)؛ مدار خود را از اجرام کوچک عاری کند. در سال ۱۶۷۵ میلادی (۱۵۰۴ شمسی) جووانی دومینیکو کاسینی، ستاره شناس ایتالیایی، کشف کرد که حلقه سیاره زحل از دو حلقه تشکیل شده است و بین آن دو جدایی وجود دارد.

معنای اعم این واژه، تجسد هر کیفیت یا ویژگی است و از این رو، آواتار در فضای مجازی صورت متجسد فرد کاربر در این فضاست که واکنشهای او را در حالات مختلف نمایشمی دهد. تصویر تهیه شده از کلاهک قطبی مریخ را مشاهده کنید. برای درک بهتر تاثیرات حرکت نیبیرو و نحوه چرخش آن به دور خورشید ، کارشناسان فضایی, مدلی را تهیه کرده اند که تصاویر آنها با توضیحات مربوطه در این لینک نشان داده شده است. طبق داده های کلی نیبیرو ستاره ایست تاریک معروف به دوقلوی خورشید در منظومه شمسی.

این شعر از فردوسی و کتاب شاهنامه انتخاب شده و در آغاز کتاب، در بخش تحمیدیه قرار داده شده و در وصف خداوند است. با اینحال ناهید در قیاس با بیشتر سیارات سامانه از جمله زمین، کرویتر است و به دلیل چرخش آهسته به دور مدارش، پدیده تورفتگی یا مسطح شدن قطبها و بادکردگی یا تورم نواحی استوایی در آن، کمتر از دیگر سیارات رخ میدهد. اگر علت گرم شدن زمین را فعالیت های سیاره نیبیرو که هر 3600 سال به زمین نزدیک میشود بدانیم؛ بنابراین جاذبه این سیاره موجب بالا آمدن مواد نیمه جامد درون زمین میشود یعنی همان حالتی که هنگام نزدیک شدن ماه به زمین اتفاق می افتد اما از آن جایی که این سیاره یا ستاره چندین برابر زمین است؛ مسلما نتایج عظیمتری خواهد داشت .

یعنی در این سالها تاثیر نیبیرو به بیشترین حد خود می رسد و کمترین فاصله را با زمین خواهد داشت. آنها عقیده دارند که سیاره ایکس در ماه دسامبر سال 2012 مدار 3600 ساله خود به دور خورشید ما را تکمیل می کند. بله. دانشمندان در این روزها پی برده اند که جرمی بر روی منظومه شمسی تاثیر گذشته است به طور مثال می توان به اخبار زیر اشاره کرد : 1- قمر نپتون -تریتون- گرمتر شده است ( بی بی سی ساینس 25 جولای 1995 ) 2- پلوتو گرمای بی سابقه ای را تجربه می کند ( 22اکتبر 2002 اخبار تکنولوزژی دانشگاه ماسا چوست ) 3- فعالیت آتشفشانی در قمر مشتری ای او ( ایکاروس استرونومی نوامبر 2002) 4- گرمای مریخ ( ای بی سی دسامبر 2002 ) 5- همچنین گرمای زحل در سایت اینتر استار که توسط چند تن از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا مورد بررسی قرار گرفت که کاملا گرما در جو زحل مشاهده می شد.

آیا نیبیرو بر دیگر سیارات نیز تاثیر می گذارد؟ به نظر شما چرا از بین همه سیارات منظومه شمسی و قمرها و سیارکهای آن، مریخ بیشتر مورد توجه ما انسانها بوده است؟ البته توضیح اینکه چرا این سیاره هیچ وقت دوباره به داخل منظومه ی شمسی وارد نشد یا اینکه اصلا چرا برای همیشه این سامانه را ترک نکرد مشکل است. اینکه چطور این سیاره این قدر از خورشید دور شد؟ وقتی نور خورشید از میان دو طرف یک کریستال مسطح عبور میکند، هر دو زاویه از اشعه خورشید و جهتگیری کریستال ها بر شکل و رنگ سان داگها اثر میگذارد.

به جز سیاراتی که اکنون می بینیم، ممکن است سیاره ی بزرگ دیگری هم در این مکان متولد شده و بر اثر تنش های گرانشی به بیرون منظومه ی شمسی پرت شده است. یک جرم آسمانی که احتمالاٌ به بزرگی سیاره مشتری است و احتمالاٌ چنان به زمین نزدیک است که قسمتی از منظومه شمسی خواهد بود که تابحال در سمت « صورت فلکی اریون » (شکارچی) یافت شده است. گفته می شود کمربند سیاره ای به خاطر برخورد یکی از ماههای نیبیرو و سیاره سابق منظومه شمسی ( بین مریخ و مشتری ) شکل گرفته است که منجر به تشکیل سطحی از خرده سنگ در این مدار گشته.

ویجر 1 و 2 به ترتیب در مارس و جولای 1979 نزدیک مشتری قرار گرفتند. این ستاره نسبتاً جوان است و عضوی از جمعیت ستارگان نخستین (ستارگانی که نسبتاً در داشتن عناصر سنگینتر از هلیم غنی هستند) است. بسیاری بر این عقیده هستند که ناسا پی به وجود این سیاره برده است و می خواهد با پنهان نگه داشتن آن از وحشت مردم جلوگیری کند. از آن جا که اجرام با مدار خیلی بیضوی وقتی به خورشید نزدیک می شوند سریع حرکت می کنند، سیاره ی ایکس هم زمان خیلی کمی را در فاصله ی ۲۰۰ واحد نجومی می گذراند.

در حقیقت، سیاره ای است از یک منظومه شمسی دیگر که ستاره دیگری ، خورشید آن بوده و خاموش شده است. مانگ (کره ماه) ستارگان و شفقهای قطبی همیشه از شهر کوچکی که در آن زندگی میکردیم، مشاهدهپذیر بودند. زیبا، دل انگیز (در ترکیب با کلمۀ دیگر): ماه پیکر، ماه منظر. این نوشته، در سال 1600 قبل از میلاد و در یک کتاب بابلی نگارش شده و به عنوان یکی از قدیمیترین اسناد نجومی باقیمانده محسوب میگردد. 3600 سال طول می کشد تا نیبیرو مدار خود را یک دور کامل کند و آخرین باری که از خورشید گذشته است، حدود 1600 سال قبل از میلاد مسیح بوده است.

اندیشکده ایرانزمین بر این باور است که دوران شاهنشاهی اشکانی بهترین و موفق ترین تجربه ایرانیان برای بهره گیری از دستاوردهای مهم تمدن غربی ( یونانی-رومی) به همراه حفظ استقلال فرهنگی و سیاسی خود است. همه اینها در خاطره و تجربه مردم من مقدس اند. مشکل اینجاست که اگر باور کنیم نیبیرو در منظومه ما وجود دارد، لزوما باید قبول کنیم که زمین تا سال ٢٠١٢ یا کاملا نابود می شود و یا اکثریت جمعیت آن کشته خواهند شد. تراکم جمعیت شهری مصرف بیشتر را در پی داشته است. حتی منجمین و ستاره شناسان برجسته هم مدت مدیدی این فرضیه را که سیاره ناشناخته ای – سیاره ایکس – ممکن است در آن طرف مدار پلوتو وجود داشته باشد ، مورد مطالعه قرار داده اند.

این جرم چنان اسرارآمیز است که ستاره شناسان نمی دانند کدام یک از این موارد است : 1- یک سیاره است . در ضمن براون می گوید که اگر این سیاره اکنون در حضیض بود، آن قدر پرنور بود که ستاره شناسان تا حالا آن را یافته بودند. چیزی در دورترین نقطه منظومه شمسی ما وجود دارد که اورانوس و نپتون را به شدت با خود می کشد. گوشته کاملا جامد نیست اما سرعت کندی دارد. به گزارش خبرنگار حوزه فنآوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مسافرت فضایی و احتمال سکونت در سیاره دیگر، همیشه بشر را مجذوب خود کرده است اما علیرغم همه تلسکوپها و رصدخانههای عالی، سیاره دیگری یافت نشده است که بتوان آنرا خانه نامید؛ با این حال، برخی از این اجسام آسمانی تقریباً شبیه به زمین هستند.

گاهی اوقات ممکن است بارش عجیب و غریب ارگانیسمهای قرمز یا حتی ماهیها را نیز مشاهده کنیم، اما در کل باران در زمین بیضرر است. تمام سطح مریخ را به جز کلاهکهای قطبی صحرای خشک و قرمز رنگی پوشانده است. این خودرو می تواند با کاربران خود ارتباط برقرار نموده و به آن ها اجازه لمس دنیای بیرون را بدهد. با ظهور تلسکوپ سیارات از رده موجودات آن جهانی خارج شدند و در ذهن انسان ها صورت واقعی خود را پیدا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید