نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

در این چرخه گرما به دلیل بالا رفتن سطح دی اکسید کربن در داخل آن به دام می افتد. هواکره ضخیم و غلیظ زهره که از کربن دی اکسید تشکیل شده، موجب میشود دیدن سطح آن با چشم غیرمسلح، دشوار باشد. این میز بزرگ ترین میزی است که تابحال دیده ام. پوسته ناهید همانطور که تحت تأثیر ظهور درههای تنگ و عمیق، جایی که صفحات کمی جدا شدهاند و نیز جلگههای کوهستانی مرتفع، محلی که صفحات با هم تصادم کردهاند، قرار گرفته است.

این سیاره ۷۹ قمر شناخته شده دارد که بیشتر آنها به نام معشوقههای خدایان رومی نامگذاری شدهاند، از میان این ماهها تعداد ۱۶ قمر بیش از ۱۰ کیلومتر قطر دارند. ترکیب این سیاره بیشترین شباهت به خورشید را دارد و نام آن از اساطیر رومی برگرفته شده است، ژوپیتر نام خدای خدایان یا پادشاه خدایان بود. حتی برخی از آیتم ها را می توان با هم ترکیب کرد و سلاح یا وسیله جدیدی را خلق کرد.

قسمتي از فضا كه محل برخورد باد خورشيدي با ميدان مغناطيسي است مغناطكره ناميده مي شود. این قمر کمترین بازتاب را در میان چهار قمر گالیلهای دارد که احتمالاً حاکی از سنگهای تیره و یا بیرنگ موجود در سطح آن است. منظومه خورشیدی شامل هزاران سیاره کوچکتر نیز می باشد که سیارکها (اختروارها) و ستارگان دنباله دار بی شمار نامیده می شوند سیارات سیارکها و ستارگان دنباله دار همگی ضمن گردش پیرامون خورشید بوسیله گرانش یا نیروی کششی خورشید نگهداشته می شوند. بر اساس فرضیات موجود ممکن است این سیارات فراتر از محدوده دید ما باشند یا توسط اشیای دیگر پنهان شده باشند، ولی در هر صورت بر اساس محاسبات در حال حاضر فقط یک سیاره دیگر ممکن است در منظومه شمسی وجود داشته باشد که نام آن سیاره X یا سیاره نهم است.

اندازه سیاره ها از بزرگترین تا کوچکترین چقدر است؟ چون ناهید و زمین اندازه تقریباً یکسانی دارند آنرا خواهر زمین نامیده اند. تخمین زده شده که سرعت چرخش استوایی سیاره زهره تقریباً چهار مایل در ساعت است، در حالی که این سرعت در سیاره زمین تقریباً هزار و ۳۸ مایل در ساعت است. پلوتون تقریباً به همان بزرگی مریخ است. سیاره مشتری یازده برابر زمین است. اگر سیارات خود را به ترتیب “اندازه” قرار دهیم ، آنها از نظر بزرگ از کوچک به شرح زیر خواهند بود: مشتری ، زحل ، اورانوس ، نپتون ، زمین ، ناهید ، مریخ و عطارد.

اگر اینطور است آن را از طریق ارسال نظر با ما و سایر مخاطبین ستاره به اشتراک بگذارید. این سیاره غول پیکر بیشترین شباهت را به خورشید دارد و اگر در حدود ۸۰ برابر سنگینتر از مقدار فعلی بود به جای یک سیاره تبدیل به یک ستاره میشد. زمین یک سیاره است. مريخ دارای جوّی رقيق با فشاری حدود 01/0 فشار جویّ زمين است که عمدتاً از گاز دی اکسيد کربن تشکيل شده است. این تعریف ، که فقط در مورد منظومه شمسی صدق می کند ، بیان می کند که یک سیاره جسمی است که به دور خورشید می چرخد ، آنقدر بزرگ است که جاذبه خود آن را گرد می کند و “محله خود” را از اجسام کوچکتر در مدار خود “پاک کرده است”.

دمای بخش مایع 3700- فارنهایت (2200- درجه سانتیگراد) است، اتمسفر حاوی درصد بالایی از متان منجمد است و دمای متوسط آن 1700 درجه سانتیگراد است. با افزایش عمق در مرکز این سیاره دما بسیار زیاد و به حدود ۲۴ هزار درجه میرسد که داغتر از سطح خورشید است. میدان مغناطیس عظیم الجثه مشتری در بین سیارات منظومه شمسی قویترین بوده و نزدیک به ۱۴ برابر قدرت میدان مغناطیس زمین است. گرانش عظیم مشتری سبب جزر و مد در سطح جامد آیو شده و سطح آن را تا ارتفاع ۱۰۰ متر بالا میکشد، این فرآیند گرمای مورد نیاز برای فعالیتهای آتشفشانی را فراهم میکند.

این قمر با داشتن ۴۰۰ آتشفشان، فعالترین جسم آتشفشانی در منظومه شمسی است. شاید ولی هیچکس تاکنون سیاره دیگری را مشاهده نکرده است. چرخش مشتری به دور خود تندتر از هر سیاره دیگری در منظومه شمسی است. زهره علاوه بر نام ناهید و ونوس نام های دیگری دارد مثلا در فارسی، بیدخت و بیلفت نیز نامیده میشد و واژه بیدُخت در شکل کهنتر خود بَغدخت و به معنای «دختر خدا» بودهاست. در سال ۲۰۰۶ وقتی پلوتو موقعیت خود را به عنوان نهمین سیاره منظومه شمسی از دست داد ، خشم و سردرگمی زیادی ایجاد کرد. در سال ۱۹۹۵ کاوشگر گالیله یک کاوشگر به سمت مشتری فرستاد و برای اولین بار از نزدیک اتمسفر سیاره و میزان آب و سایر مواد شیمیایی موجود در آن را اندازه گیری کرد.

اولین کشف علمی یک سیاره فراخورشیدی در سال 1988 بود. مشتری هستهای متراکم با ترکیب نامشخص دارد که توسط یک لایه غنی از هلیوم و هیدروژن فلزی مایع احاطه شده است، و ۸۰٪ تا ۹۰٪ قطر کره زمین امتداد دارد. ناسا میگوید ممکن است این سیار هستهی درونی یک سیاره در حال تشکیل باشد که به طریقی لایه بیرونی خود را از دست داده و به ما نشان میدهد که سیاره ها چگونه شکل میگیرند. بادهای ناهیدی سرعت وزش باد بر سطح سیاره ناهید در لایه ابر میانه تا 724 کیلومتر در ساعت می رسد. سیاره ای جدید که نام علمی آن «یو.بی313، 2003» و قطر آن 1,180 تا 2,360 کیلومتر است.

وسیله ای است که با آن چیزهای خیلی دور را می بینیم. به این صورت که نیروهای الکترومغناطیسی ذرات را از حلقه اصلی دور نموده و حلقه هاله را ایجاد کردهاند. این میدان الکترونها، پروتونها و سایر ذرات دارای بار الکتریکی را در کمربند پرتوزا که در پیرامون سیاره قرار دارد به دام میاندازد. از این سیاره به عنوان مروارید منظومه شمسی یاد می کنند زیرا در بین چهار سیاره ای که دارای حلقه هستند( مشتری،اورانوس و نپتون) این سیاره دارای حلقه هایی فوق العاده درخشان است که حتی با تلسکوپ های کوچک هم قابل مشاهده است.

لاوه بر آنها حاوی ترکیبات ساده و مختلفی همچون آب ، متان، سولفید هیدروژن، آمونیاک و فسفین است. همه اجسام دارای چنین نیروی کششی بر یکدیگر هستند. عمیقترین لایههای قابل مشاهده دارای ابرهای آبی رنگ هستند. وویجر ۱ و ۲ به اخترشناسان کمک کردند تا اولین نقشههای دقیق ماهوارههای گالیله را ایجاد کنند، حلقههای مشتری را کشف کردند، آتشفشانهای گوگردی قمر آیو را آشکار و وجود رعد و برق در ابرهای مشتری را کشف کردند. سیارهای فرضی که هنوز کشف نشده است. شرکت فضایی راکت لب مانند بسیاری از صنایع فضایی رو به رشد محور کار خود را روی پرتاب ماهواره ها به فضا متمرکز کرده است.

سیاره مشتری به عنوان عظیمترین شیء موجود در منظومه شمسی پس از خورشید، با نیروی گرانش خود به شکل گیری این سامانه کمک کرده است. هر چه سیاره ای دورتر باشد، دیدنش هم برای ما دشوارتر است. چهار سیاره دورتر از خورشید یعنی مشتری، زحل، اورانوس و نپتون هیکلی غول آسا دارند. گرانش مشتری احتمالاً عامل دفع سیارات نپتون و اورانوس به سمت بیرون منظومه است. دانشمندان معتقدند ممکن است هسته همه یا بعضی از این سیارهها جامد باشد. دوستان جدید او بسیاری از وسایل جدید را به او نشان داده و کاربرد هر یک را به او توضیح دادند ، پزشک الکترونیک که کار تشخیص و مداوای بیمارها را انجام می داد و می توانست با بکار بردن اشعه ای مخصوص زخمها را ترمیم کند، یا خودروهای بدون سرنشین که ماموریت حمل و نقل کالا و مایحتاج مردم به مقصد را به عهده داشتند, مراکز علمی و تحقیقاتی , سیستم های متمرکز شهری برای انتقال حرارت مرکزی زمین به منازل و ساختمان ها و همچنین سیستم برودتی متمرکز که با قدرت هسته ای فعال بود و هزاران وسیله و ابزار جدید دیگر مانند دستگاه تغییر اندازه که به دست انسان های ساکن در سیاره ساخته شده بود .

فرصت انسان روی این سیاره کمتر از یک ثانیه است. به نظر میرسد، این مهاجرت سیارهای مسئول تکاملهای جدید منظومهٔ خورشیدی است. یکی از بهترین راه ها برای انتخاب اسم زیبا و خاص برای اینستاگرام و در کل شبکه های اجتماعی استفاده از تلفیک نام های اشیاء، میوه ها وشخصیت های معروف فیلم ها نوآوری های جدید هست. همه ی آدمهای جهان غم را چشیده اند و می دانند که غم چیست ، حال ممکن است برای هر نفر غم یک صورت جداگانه به خودش بگیرد.پس نتیجه می گیریم که احساسات در دنیا مشترک هستند و در پیش از این نتیجه در طرح مسئله به این نکته اشاره کردیم که ادبیات حاصل برون ریزی احساسات آدمی در قالب های ادبی است.

اتمسفر اورانوس معمولا فاقد هر عارضه قابل ملاحظهای است. هشت سیاره عبارتند از: تیر ، زهره ، زمین ، مریخ ، مشتری ، زحل ، اورانوس و نپتون. تیر(یا عطارد)، Mercury واژه لاتین که در مقابل نام یونانی هرمس است. اورانوس حلقه هایی نیز دارد ، اگرچه دیدن آنها دشوارتر است. توسط جريانات الكتريكي متحرك درون لايه هاي رساناي دروني توليد مي شود.در خورشيد ميدان مغناطيسي ناشي از حركت داخلي گاز يونيده است.در زمين لايه رساناعامل ايجاد ميدان به شكل آهن مايع در هسته بيروني قرار دارد.در مورد سياره مشتري وزحل ميدان مغناطيسي ناشي از حركات درون لايه هيدروزني فلزي ودر اورانوس ونپتون هم احتمالا” يك لايه يخي slushy- عامل ايجاد ميدان است.در سياره تير هسته آهني بزرگ عامل ايجاد ميدان است گرچه فعال بودن اين هسته هرروز مورد شك بيشتري قرار مي گيرد واحتمال دارد كه ميدان مغناطيسي موجود باقيمانده ميدان از زمانهاي دور سياره باشد.در حال حاضر ماه وسياره مريخ داراي ميدان نيستند اما آزمايش روي سخره هاي دو جرم نشان از وجود ميدان در زمانهاي گذشته دارد.اقمار بزرگ سياره مشتري نيز داراي ميدان ضعيفي هستند.تاكنون طي تاريخ چندين بار (در مقياس چندصدهزار ساله)جاي قطبهاي ميدان مغناطيسي زمين تغيير كرده است البته خورشيد نيز داراي چنين تغييراتي است كه دوره آن كوتاهتر واثرات آن عموما” محلي است.كشف اين تغييرات كمكي بوده است در جهت توجيه تكتونيك صفحه اي.

دیدگاهتان را بنویسید