نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

گوشواره ها انواع مختلفی دارند که یکی از مدل های پرطرفدار آن گوشواره طلا آویزی می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و از گذشته جزو مدل های پرطرفدار است. به گزارش مشرق به نقل از ناسا، طبق تحقیقی جدید، یکی از سیاره هایی که خارج از منظومه شمسی کشف شد، اصلا سیاره نیست و احتمالا یک ابر عظیم از گرد و غبار بوده که در نتیجه برخورد دو جسم آسمانی از جنس یخ به وجود آمده بوده است. ستاره شناسان عقيده دارند دما در سطح پلوتون ممكن است حدود ۳۷۵- درجه فارنهايت يا ۲۲۵- درجه سانتي گراد باشد.

بعد از رسیدن اگزومارس به مریخ که احتمالا اگر دو سال دیگر پرتاب بشود حدود 6 ماهی در راه است و بعد زمانی که فرود می خواهد اتفاق بیفتد و لحظهی هیجانی است چون که بارها رخ داده که ماموریت ها به هر دلیلی شکست خوردند یا فرود موفقی نداشتند. جرم شما در تمامی قسمت های جهان ثابت می ماند ( به جز چند مورد مشخص که در نسبیت خاص در مورد آنها بحث می شود که البته داستان آن فرق می کند )، اما وزن شما بسته به نیروهای جاذبه ای که در شما فعال اند، تغییر می یابد و از سیاره ای به سیاره دیگر متغیر می باشد.

اما این بخش جالب ماجرا نیست؛ بخش جالب توجه آن نحوه ایجاد آن توسط یک ستاره در حال فروپاشی و یک انفجار بزرگ به نام ابرنواختر (supernova) است. قطر این کهکشان بیش از ۵۰ برابر قطرکهکشان ما است واخترشناسان تخمین میزنند جرمی نزدیک به ۲۰۰۰ بار بیشتر از کهکشان راه شیری داشته باشد. چنین منظومه دوتایی بسیار جوان است و شامل دو ستاره بسیار کوچک است که فاصله آنها از یکدیگر کمتر از ۴.۶ میلیارد کیلومتر است.

فاصله تایتان از زحل نزدیک به ۱/۲ میلیون کیلومتر و نسبت به خورشید ۱.۴ میلیارد کیلومتر یا ۹.۵ واحد نجومی است. سیاره مشتری (Jupiter) بزرگترین سیاره منظومه شمسی بوده و با فاصله ۷۷۸٫۵ میلیون کیلومتر از خورشید، پنجمین سیاره منظومه است. این فضاپیما به بررسی برخی مناطق خواهد پرداخت که قبلا کاوشگر راداری ماژلان از آنها نقشهبرداری کرده است. ۴۷. بنابر برخی عبارات لاک، بهعنوان نمونه: (III, III, § 7)، میتوان حدس زد که لاک، دربارهی نامهای خاص معتقد بودهاست که: «هر نام خاص، به مجموعه معینی از تصورات ضمیمه شدهاست که به تجربهی خصوصی فرد درآمدهاند». ایسنا: امکان سفر به چشماندازهای تحسینبرانگیز مریخ با استفاده از مجموعه تصاویری که سطح سیاره قرمز را با جزئیات دقیق نمایش داده، در کتاب جدید یک نویسنده فرانسوی ارائه شده است.

در این مطلب می خواهیم با سیاره های این منظومه و مجموعه و دیگر اجرام آن آشنا شویم. به عبارت دیگر دمای این سیاره خارج از منظومه شمسی احتمالاً مشابه دمای کره خاکی باشد. ESPRESSO اولین شواهد از وجود یک سیاره سوم را در سال ۲۰۲۰ و هنگامی که در حال رصد این منظومه برای تایید وجود سیاره “پروکسیما b” بود، مشاهده کرد. این ستاره ها دور یک مرکز گرانشی یکسان مدار می زنند و دیسکی از غبار و گاز دور آنها وجود دارد. یک مثال آشنا برای ما ساکنین زمین ستاره “خورشید” است – گوی بزرگی از گاز که سیاره ما دور آن میچرخد و توالی روزها، فصول و سالهای ما مدیون آن است.

از این رو است که مهم ترین وجه رمزی آن به «آفریننده» مربوط میشود. ستارههایی که در المپیک لندن رقبا را یک به یک از پیش رو برداشتند و با برتری محسوس روی سکوی اول رفتند تا دو طلای دلچسب برای کاروان ایران به ارمغان بیاورند. توجه : پلوتو به دلایلی امروزه به عنوان یک سیاره ی کامل شناخته نمی شود . بیشتر بازیکنان تصمیمات خوبی می گیرند، اما آنها را نمی توانند به بهترین روش یا روش های دیگر به اجرا بگذارند، ولی مسی به صورت عادی هر دو مورد را انجام می دهد.

درباره مسی اما موضوع فرق می کند، اوست که تصمیم می گیرد با بازی چه کار کند یا چه نکند، به همین خاطر لیونل متعلق به سیاره ای دیگر است. خورشید بیش از ۹۹٫۸ درصد جرم منظومهٔ شمسی را تشکیل میدهد و سرچشمهٔ انرژی بسیار از جمله گرما و نور است. ستارگان بیشتر از گاز هیدروژن تشکیل شدهاند. این سیاره از لایههای رنگی از ابرها در ارتفاعات مختلف تشکیل شدهاست.

حتی اگر موفقبه فرود روی سطح آن بشوید، جو زهره پر از ابرهای سمی است که از سولفور دیاکسید تشکیل شدهاند.در ابتدای فرود با بادهای شدید (با سرعت تقریبی ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت) روبهرو میشوید، در فاصلهی ۴۸ کیلومتری از جو، بادها فروکش میکنند و وارد یک مه سمی میشوید. قطر در خط استوا: 51،118 کیلومتر. سرس نخستين سياركي بود كه در سلا 1801 كشف شد. جوزویاک که در این پژوهش دخالتی ندارد میگوید مسئلهی زهره بسیار پیچیده است؛ اما در نهایت مأموریتهای فضاپیمایی آینده به زهره از جمله فضاپیمای VERITAS ناسا و مأموریتهای داوینچی و کاوشگر Envision اروپا در دههی جاری به مقصد زهره آغاز خواهد شد و تمام حدس و گمانها را تأیید یا رد خواهند کرد.

زهره تقریبا هم اندازه با زمین است. عدهای از اخترشناسان با توجه به شباهتهای موجود میان پلوتون و ترتیون با دیگر اجرام کمربند کوئیپر نتیجه میگیرند که هم قمر تراتیون و هم سیاره پلوتون حدود 4.5 میلیارد سال پیش ، از این کمربند به بیرون پرتاب شدهاند. این تصاویر توسط مدارگرد شناسایی مریخ ناسا در سال 2006 ثبت شدهاند و مناظر مشاهده نشدهای از سیاره سرخ را به نمایش گذاشتهاند که در بیش از سه میلیارد سال گذشته شکل گرفتهاند.

آکسیو “علم الاقمار سه سوته”! حدس میزنیم که در داخل عطارد یک گوشته صخرهای و یک هسته بزرگ فلزی (شاید نیکل و آهن) وجود داشته باشد. بعد از آن اکسیژن، سپس آهن و نیکل بوجود میآیند، که هرکدام کمی سنگین تر از نمونه قبلی خود هستند. ساعت واقعي مبناي آن موقعيت خورشيد درآسمان است اما ساعت رسمي براي كل كشور ارزش يكسان دارد . بزرگترین قمر سیاره زحل، تیتان نام دارد كه حتی از سیاره عطارد و ماه زمین هم بزرگ تر است؛ در واقع آن دومین قمر بزرگ منظومه شمسی پس از گانیمد (قمر مشتری) به حساب می آید و تنها قمر سیاره کیوان است که یک کاوشگر زمینی به آن فرستاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید