معمایی کشف نشده

کوهدشت یکی از شهرهای شهرستان کوهدشت واقع در استان لرستان در غرب ایران است.و آب و هوای معتدل کوهستانی دارد.و چهارمین شهر پرجمعیت استان لرستان بعد از خرمآباد، بروجرد و دورود محسوب میشود.کار مردمش بیشتر کشاورزی و دامپروری است. تنگ شيرز، منطقه جنگلی بلوران، منطقه سد هاله از دیدنیهای طبيعی کوهدشت محسوب میشوند. محلّي که مسلمانان انتخاب کرده بودند، از قسمت پشت سر (شمال) امنيت داشت و اين به دليل کوهِ برافراشته احد بود که منفذي به آن سوي نداشت. وسعت اين هامون در فصول پرباران، 3300 كيلومترمربع است و به دليل شرايط اقليمي ويژه، در بيشتر مواقع سال، بخش اعظم آن به كفة نمكي وكفههاي رسي تبديل ميشود.

این بنا در شهرستان کوهدشت ودر بخش رومشگان واقع شدهاست. این بنا در بخش کونانی شهرستان کوهدشنت واقع شده است .میل خسرو آباد یا خسروأ که به نام میل صید صفربگ نیز معروف است . او میگوید پدربزرگش برای راهاندازی این گلخانه زعفران در شهرستان کوهدشت نقش ویژهای داشته و حالا برای ۱۰نفر بهصورت دورهای شغل ایجاد کردهاست، اما برای گسترش و توسعه آن نیاز به تسهیلات دارد تا بتواند بخش بیشتری از این محصول را زیر کشت برده و نیز آمار اشتغال را افزایش بدهد. در این سال نشانه هایی از بازگشت به یک برداشت کاملاً نظامی دیده می شد.

احمدرضا عابدزاده یک بار در دهه 70 در مورد نسل جدید دروازه بان های آن مقطع فوتبال ایران با ادبیات نه چندان دوستانه ای صحبت کرد و مدعی شد بازیکنان امروزی خیلی راحت به لباس تیم ملی ایران می رسند. پس احمدرضا عابدزاده 22 ساله با تصمیم و اعتماد پرویز دهداری در اوج بی تجربگی سنگربان شماره یک شد و البته علیرضا ریاضیات نیز فرصت حضور در اردوی تیم ملی را پیدا کرد. حضور علیرضا ریاضیات و احمدرضا عابدزاده در ترکیب این تیم در آن دوره نقش مهمی در قهرمانی منتخب اصفهان در لیگ قدس سال 65 داشت. این تیم با هدایت بهرام عاطف در مرحله گروهی از سد تهران ب گذشت و در فینال نیز منتخب آذربایجان شرقی را مغلوب کرد تا در آن مقطع به عنوان قهرمانی دست یابد.

در دومین دوره رقابتهای لیگ سراسری قدس در سال ۱۳۶۵، قدرتی غیرمنتظره در فوتبال ایران ظهور کرد و در نهایت به عنوان قهرمانی نیز دست یافت. آثار دوره های مختلف تمدنهای گذشته در این غار یافت شده است و به نظر می رسد که در آن آثار پالئولتیک نیز وجود داشته است . این پل سترگ از آثار منحصر به فرد دوره ساسانی است. هنری که در دوره هخامنشی و امپراطوریهای بعدی توسعه بیشتری یافت.

پس گندم نخود، پياز، زردچوبه با قدری دنبه را به آن علاوه می کنند، وقی پخته شد در کاسه ها کشيده و در آن نان را ميده کرده تناول می کنند شوربای ديگ سنگی شوربای سنگی يکی از غذا های محلی افغانستان بوده که در ديگ سنگی پخته می شود. کوهدشت از شهرهای استان لرستان است که در غرب این استان واقع شده و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است. تبخیر آب خلیج فارس باعث رسوب نمک در لایههای زیرین زمین شده است.

متاسفانه اکثر مطالب درج شده در بعضی از سایت های فیک و دلالی کاملا نا آگاهانه و کپی بوده و نگارنده ان هیچ اطلاعاتی از محتوی کپی کرده نداشته و فقط صرفا چون مطلبی را در جائی در خصوص نمک .سنگ نمک. سنگ نبشته «اتوبانی نی» پادشاه «لولویی» مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد در شهرستان سرپل ذهاب کرمانشاه گویای این حقیقت است، که مردم این سامان نخستین انسانهایی بودند که بعد از دوران غارنشینی به ساخت خانه و صنعت روی آوردهاند. مرضیه رضایی کارشناس گیاهان دارویی و معطر در گفتوگو با خبرنگار تسنیم میگوید کشت زعفران بهصورت گلخانهای روشی نوین در کشور بوده و این روش در شهرستان کوهدشت برای نخستین بار توسط یک زن اجرا شدهاست.

این کارشناس معتقد است پیشینه زعفران در کشور باتوجه به رشد گیاه زعفران کوهی و برخلاف تصور رایج به مناطق زاگرسنشین بازمیگردد. به طوری که حصار مکشوفه بنابر وضعیت کوه ساخته شده و در کنار پرتگاههای کوه عملکرد تدافعی آن را مشخص تر نمودهاست. تنگه شیرز در50 کیلومتری شهر کوهدشت و در نقطه تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان در کنار رود خروشان سیمره واقع شده است. این بنا در منطقه سرطرهان شهرستان کوهدشت بر روی رودخانه سیمره در حد فاصل استان لرستان و ایلام واقع شده است. غار پل خدا در محل تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان تکه ای از سرزمین ایران همچون بهشتی گمشده خودنمایی می کند.پل خدا، پدیدهای است مسقف در سطح رودخانه به طول ۳۰ الی ۴۰ متر که بهصورت غاری مسقف روی رودخانه قرار گرفته و آب رودخانه از داخل آن عبور میکند.

ج: جهاد در راه خدا، وطن و آزادی، آرمان من بود، چه عشقی والاتر از این، عشق به خدا، عشق به مردم، عشق به آزادی انسان. پل چینوت هم که بر اساس باور ایرانیان باستان، روح انسانها پس از مرگ، برای رسیدن به بهشت یا دوزخ باید از آن بگذرند هم در البرز قرار داشته است. برخی بر این باور هستند که این حفرهها در آن دوران کاربرد آتشدان داشتند و در این قسمت مراسم مذهبی انجام میشد. پیش از این جبهه مقاومت ملی در پنجشیر اعلام کرده بود که در صورتی که طالب ها دولتی فراگیر تعریف نکنند، مبارزه را آغاز خواهند کرد، حالا ناظران می گویند شواهد نشان می دهد در آستانه اعلام خبر تشکیل حکومت جدید از سوی طالبان مذاکرات بین دو طرف یعنی احمد مسعود و نماینده طالب ها به نتیجه نرسیده و به همین دلیل هر یک از طرفین دیگری را به شکست مذاکرات متهم میکنند.

با کریم قنبری، یکی از ستاره های سابق فوتبال اصفهان در مورد علیرضا ریاضیات صحبت کردیم. او و علیرضا ریاضیات صبح زود از خانه بیرون رفته و در منطقه تاریخی و توریستی کوه صفه اصفهان آنقدر تمرین می کردند که بیهوش می شدند، اما حالا بازیکنان با چند بازی خوب خیلی راحت به تیم ملی می رسند. یکی از علما بزرگ و مشهور و در فقه و اصول و مورد احترام عام و خاص بود.

آنها را نمىداند پس در باره ایشان جز به صورت ظاهر جدال مکن و در مورد آنها از هیچ کس جویا مشو . گسترش شوري در فلات ايران تنها به پهنه هاي پوشيده از نمك تحت عنوان كفه ها و باتلاقهاي نمك و سفره هاي آب شور زير زميني محدود نيست، بزرگترين مشكل وجود تشكيلات زمين شناسي محتوي رسوبات تبخيري چون گچ و نمك مي باشد كه تقريباً در اكثر نقاط ايران وجود دارد. سراسر سقف و دیوارۀ آن به علت نفوذ آب از لایه های آهکی ، سفید شده است . در بالای کوه سرسرخین همچنین کوه همیان نیز از دیگر کوههای شهرستان کوهدشت است که در خود بخش دیگری از هنرمندی مردمان این سرزمین را جای داده است به طوریکه شاید بتوان این شهرستان را تجلیگاه هنر ایرانی و سنگ نگاره های ناب نامید.

جودی را کوهی در ناحیه باقَرْدی’ و بازَبْدی’ از سرزمین جزیره (ابنعمر) دانسته است. ارتفاع از سطح دریا ۱۱۹۵ متر و جمعیت آن ۸۵۹۹۷ نفر است.مطالعات باستان شناختی در کانونهای « سُرخدَم لری همیان» و « سر طراحان » نشان میدهند ، کوهدشت از مراکز مدنی قدیمی است. عجیب اینجا بود که این دروازه بان قدیمی حتی تمایلی به یک کلام صحبت کردن در مورد فوتبال و اتفاقات سال های اخیر نداشت.

در شهرستان کوهدشت یک هتل آزادی دو ستاره و یک مسافرخانه ولیعصر عج دارد که متاسفانه جای مناسبی ساخته نشده است امکانات خواب خوبی ندارد. به گزارش خبرنگار مهر، پروژه آبرسانی به دو روستای منطقه عشایری هومیان شهرستان کوهدشت صبح امروز دوشنبه با حضور نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل امور عشایر، امام جمعه کوهدشت و برخی مدیران اداری این شهرستان برگزارشد. علامه حسنزاده آملی در این باره میفرمایند: «فعلا در جنب مسجد امام حسن عسکری (ع) در آمل قبری به نام میرحیدر آملی.

در حالی که آن مرد به انگشتر خیره شده بود، حضرت از او پرسیدند: می دانی نام این انگشتر چیست؟ میتوانید نظر خود درباره این مقاله را در ادامه بیان کنید تا ما و دیگر کاربران کجارو از آنها بهره ببریم. فاصله کوه قاف تا آسمان به اندازه قد یک انسان است. به هر حال بر اساس فسیل های حیوانی مربوط به کرتاسه کهدر رشته کوه شمالی مشخص شده اند ، سنگ آهک های رشته جنوبی را مشکل بتوان به تریاس مربوطدانست چون آنها خیلی مشابه با سنگ های آهکی کرتاسه در رشته شمالی بوده و در یک منطقه مجاور هم می باشند.

چشمه ، فصلی است که در زمان پرآبی از میان دو لایه سنگ آهک بیرون میجهد.یکی از شرایط انحلال سنگهای آهکی، وجود آب سرد است. ودر حد بنو ، آب آرزو را با خود گرفته در نواحی دوشی با دریای سرخ یکجا میشود و بنام دریای غور از پلخمری میگذرد و از وسط بغلان به دریای قندوز میگذرد و با دریای خان آباد بکجا شده در قله زال به دریای آمو میریزد. 6- شپتال: از مدخل دره، از حوالی گلبهار راهی به (کشن آباد) 21 میلی خنجان منتهی میشود.

مسلم آباد (تنکابن)، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش مرکزی که در استان مازندران واقع شده است. به اعتقاد او این دروازه بان از نظر فنی از عابدزاده بهتر بود، اما تلاش و ممارست شدید احمدضا و روحیه مثال زدنی او در نهایت باعث رسیدن عابدزاده به تیم ملی شد. اما اگر توجه کنید نمک های که در ابتدای کار یا به عبارت دیگر در شروع کوه نمک چون ماده معدنی یعنی سنگ نمک به فضای باز نزدیک تر بوده و زیر گل و لای قرار داشته یا گاها در مسیر شکست های کوه یا دره ها قرار دارند که آب باران و سیل به داخل آن نفوذ میکند در نتیجه نمک های با گل مخلوط شده و بهره بردار مجبور است برداشت های اول یا دوم یا گاها تا 5 متر یا حتی بیشتر را دور بریزد تا به نمک یکدست و تمیز برسد در داخل شکل بالا اگر دقت کنید به نمکگ رسده ایم ولی نمک های سیا و گلی و …

دیدگاهتان را بنویسید