معرفی ۲۳۷ تن از مشاهیر و مفاخر و رجال آمل – هراز نیوز

پریان: این ولسوالی در ۷۸ کیلومتری شمال شرق مرکز پنجشیر قرار دارد. 3. دریای اندراب :از کوتل خاواک سر چشمه گرفته از شرق به غرب جریان دارد وقراء ده صلاح اندراب، سنگ پیران، بنودشت ، امرد ، باجکگاه ، خنجان ، گازان را سیرآب میکند. بر پایه معلومات ریاست معادن ولایت سمنگان، معدن سلفر این ولایت در یک منطقه به نام کوه گوگرد، در ۱۵ کیلومتری جنوبغرب شهر ایبک قرار دارد.

براساس شواهد این بنا احتمالا مربوط به دوره زندیه می باشد. سلمان فارسی روایت می کند که روزی پیامبر اکرم به امیر مومنان فرمود: یا علی انگشتر را در دست راست کن تا از دسته مقربان الهی باشی.حضرت عرضه داشت: یا رسول الله، مقربان درگاه الهی چه کسانی هستند؟ پیامبر فرمود: آنها جبرئیل و میکائیل اند. یا برفخانه که قلهای بسیار زیبا و صخرهای در جوار شیرکوه یزد است. این فیلم با دانشمندی آغاز میشود که سایبورگی به اسم آلیتا را در در زبالهدانی پیدا میکند و سایبورگ مدتی بعد از بیدار شدن، در جستجوی هویتش متوجه میشود به همان اندازه که در ظاهر شبیه یک دخترِ معصوم است، به همان اندازه هم یک ماشینِ کشتارِ تمامعیار است.

استفاده از معادن گاز طبعی افغانستان بعداز کدام سال آغاز شد؟ استخراج ذغال دره صوف ازکدام وقت به بعد آغاز شد؟ اما حال مجددا براساس منطق میبایست حفاری و استخراج نمک را ادامه بدهیم یعنی در محل ازاد شده انفجار مجددا چال زده و اماده انفجار کنیم. در افغانستان سالانه چقدر ذغال استخراج میشود؟ ازلحاظ فیصدی معادن حاجی گک دارای چقدر آهن است؟ در حال حاضر ظرفیت گاز طبعی کشور چقدر تخمین شده است؟ جهیل شیوا درکجا واقع است؟ جهیل های افغانستان عبارت اند از؟ ضرب المثل بازنویسی مثل باز آفرینی مثل باز نویسی مثل مثل نویسی صفحه 44 ۴۴ کتاب نگارش کتاب مهارت های نوشتاری بازنویسی پایه نهم کلاس نهم در مورد درمورد درباره کوه به کوه نمیرسد ولی آدم به آدم میرسد .

متاسفانه برخورد نامناسب و بدور از شان کسانی که بعنوان پیشانی یک محل عمومی به عنوان نگهبان انجام وظیفه می نمایند و همچنین بموقع حاضر نشدن آقایون محترم پزشک در محل کارشان اوضاع نابسامان درمانگاه تامین اجتماعی را دوچندان کرده است و خوب است بدانید بیشتر مراجعه کنندگان بیمارانی هستند که از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد و عائله مند هستند که مورد بی مهری آقایان قرار می گیرند ٬ آقای رئیس محترم بدون شک شما بهتر میدانی که برخورد نامناسب کارکنان شما روحیه رنجور بیماران را ویران می کند . کدام عامل باعث متوقف شدن صنایع کشور برای یک مدت کم شد؟

کم نفوس ترین شهرهای کشور عبارت اند از؟ تعدا زبان های کشور عبارت است از؟ کوه البرز در آثار زرتشتی در حقیقت، کوهی است مذهبی و معنوی: ایزد مینوی مهر، پیش از طلوع خورشیدِ جاویدان، از بالای این کوه برآید و سراسر سرزمین آریاییان را روشن نماید و کوهی است بس بلند و درخشان که بر فراز آن نه شب تاریک ، نه باد سردِ زننده و نه بادِ گرم مهلک و نه بیماری و آلودگی و منزلگاه ایزد مهر است. دامنهها و درههای البرز از تفرجگاههای مهم مردم استانهای تهران،زنجان ، کرج، قزوین و سمنان می باشد. اگرچه که جنگلهای تنک سرو کوهی در معدودی نقاط همچون دامنه های جنوبی قله سیالان دیده شده اند بقیه دامنه های البرز مرکزی (به غیر از در ته دره ها) عاری از درخت می باشند.

چرا که نام شارپا/تبتی چومولونگما به علت مغایرت با طرح نپالیزه کردن این کشور قابل قبول نبود. پس ازاعلام دین مبین اسلام، رئیس این طایفه که “قیس” نام داشت، دین جدیدراپذیرفت ودرراه نشروتبلیغ آن به جهادپرداخت. این، جز آزمایش تو، چیز دیگر نیست، که هر کس را بخواهی (و مستحق بدانی)، به وسیله آن گمراه می سازی، و هر کس را بخواهی و (شایسته ببینی)، هدایت می کنی! حقوق اقتصادی ناظر بر حق کار کردن، مزد و معاش منصفانه، و شرایط زندگی شایسته می باشد.

این تپه ها خاک سرخی دارد که در رنگآميزی به کار می رود. زمين اطاعت ميکند؛ چيزي بخواهد جلوي اين خَسْفِ زمين را بگيرد ﴿ما لَهُ مِنْ دافِعٍ﴾ در حوزه خلقت؛ سوم بيرون از حوزه خلقت هم که چيزي نيست، درون حوزه خلقت هم که سپاه و ستاد الهي هستند، خود آن مخلوق هم که مأمور است جز اطاعت کار ديگري ندارد، فرمود: ﴿يَوْمَ تَمُورُ السَّماءُ مَوْراً﴾ مثل دود يک تحوّل و تموّجي دارد، حرکتي دارد، مگر دود چگونه است؟

به علاوه، ترکیب طعم شیرین شهد عسل و طعم ژله رویال که معمولاً کمی ترش است بسیار دلچسب می باشد. «نوروز فقط در کابل باصفاست» و این، عنوان کتابی است از داستاننویس معاصر افغانستان محمدآصف سلطانزاده و سخنی است بسیار مطابق با واقعیت. رفتن به بام اصفهان با تلهکابین، تفریحی جدید و شگفتانگیز است. واکنش شیمیایی بین جوش شیرین و سرکه به تولید گازی به نام «دی اکسید کربن» میانجامد. محصول حرکت فکری جدید در صدا و سیما بود.دکتر لاریجانی که به مدت پنج سال یکی از دو نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت بود در شهریور ۱۳۸۴ با حکم رئیس جمهور محترم به دبیری شورای عالی امنیت ملی منصوب گردید.

دو نوع یک کوهانه و دو کوهانه. نیل در حصرکه ضرفیت اش در یک ثانیه 2050 متر است. درجان روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش کوهستان که در استان مازندران واقع شده است. گندم للمی در کدام ماه زرع میشود؟ پنبه در افغانستان در کدام ماه زرع ودرکدام ماه حاصل برداری میشود؟ درماه جوزأ زرع ودر اخیر ماه سنبله حاصل برداری میشود. تخم اصلاح شده لبلبود از کدام ممالک وارد میشود؟ در حالی که میشود همین انار را در خیابانی که صد متر با این سیاهچادر فاصله دارد به قیمت ارزانتری خرید.

تجلیل از هفتهی جهانی تغییر اقلیم، از سوی ریاست محیط زیست بامیان در مرکز این ولایت برگزار شده بود که شماری از فعالان محیط زیست، مقامهای ادارهی محلی و دانشجویان پیرامون تغییرات اقلیم، پیآمدها، عوامل و کاهش اثرات آن بر زندهگی انسانها و محیط زیست، صحبت و تبادل نظر کردند. در بالاى این غار، آثار صومعه اى دیده مى شود که طبق پاره اى قرائن، مربوط به قرن پنجم میلادى است که بعد از غلبه مسلمین بر آنجا تبدیل به مسجد شده و محراب و مأذنه دارد. بزرگ ترین معدن لاجورد در کجای کشور واقع است؟

در نتیجه گاهی خسارتهای جبرانناپذیری را به کوهها وارد میکنند. قلمه های نیشکر که در مقابل امراض مقاومت دارند از کدام کشور وارد افغانستان شده است؟ جمعیت ولسوالی شهدا حدود ۵۹ هزار نفر اعلام شده است. در حدود 150 هزار تن. رسول خدا ـ ص ـ همراه چند تن از یاران پس از درگیری سخت، خود را به سمت شِعْب احد که مدخل آن قرارگاه بود کشاندند. در سال ۱۰۳۴ ق به قصد دیدار برادر عازم هند شد. دبیرستان پهلوی که در سال ۱۳۱۵ خورشیدی در محوطه سربازخانه قدیمی بروجرد افتتاح شد، یکی از قدیمیترین مدارس نوین ایران است که دارای طراحی ترکیبی ایرانی – اروپایی است.

صفا و مروه در گذشته بزرگتر و بلندتر بودند و به مرور زمان و در پی توسعه مسجدالحرام از حجم و ارتفاع آنها کاسته شده است. جلسهای ترتیب میدهد و همهی مردم روستا را دعوت میکند و با صدایی بلند به آنها میگوید که این چشمه داخل دهکده ی ما قرار دارد و دلیلی ندارد که ما آب را به صورت رایگان در اختیار روستای پایینکوه قرار دهیم! جاده منتهی به کوه نمک نیز دچار فرونشست و چالههای نسبتاً بزرگی شده که در برخی نقاط از این مسیر، عبور خودروها به سختی امکان پذیر است و حادثه هر لحظه در کمین تردد کنندگان قرار دارد.کارشناسان زمین شناسی معتقدند میان فرونشست زمین با افت سطح آب زیرزمینی و جنس رسوبات ارتباط مستقیمی وجود دارد و از آنجا که سنگهای کوه نمک قم اغلب از نوع گچی، نمکی و آهکی است انحلال آنها در آبهای زیر زمینی موجب بروز چنین شکافها و گودالهایی شده است.

بنابراین بهجز در قطب جنوب، بئر تأویل تنها منطقه در جهان است که هیچ کشوری ادعای مالکیت آن را ندارد. مس عینک لوگر، کهنه خمار کابل، منارچکری کابل، زمان کوروسپکران در پنجشیر. لوگر، پنجشیر، شتل، علیشینگ، الینگار ودریا کنرها. پنجشیر، هرات، خاکریز کندهار. حاجی گک، خاکریز کندهار، پغمان، جبل سراج، هرات وغیره. جبل سراج، چک وردک، سروبی، نغلو وماهیپر. بند نغلو باتولید 9, 75. 104 کیلو وات برق. بند های که بالای دریا کابل اعمار شده اند عبارت اند از؟ دریا های الیشنگ والینگار در کجا با دریای کابل می پیوندد؟ ذخایر بزرگ کشور در کجا واقع است؟ کدام نوع اشتر قوی تر است؟

مراکب کدام مناطق از لحاظ توانائی وجسامت معروف اند؟ کدام نوع گوسفند از لحاظ پوست اهمیت زیاد دارد؟ مردمان کدام مناطق کشور به زبان دری حرف می زنند؟ کدام مردم افغانستان بیشتر متوجه بیشتر تربیه حیوانات هستند؟ 40 معاونین دریا آمو تاکدام از افغانستان اند؟ معادن مشور سرب وچست افغانستان در کجا واقع اند؟ معادن بزرگ ملفر کشور در کجا واقع اند؟ برای مثال یکی از دشوارترین کوههای دنیا برای کوهنوردان، الکاپیتان است که در پارک ملی یوسیمیتی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد؛ همچنین این کوه دارای ۱۰ مسیر برای علاقهمندان به کوهنوردی و صخرهنوردیست. سراب در اصطلاح قرآن همين است که ما ميفهميم ﴿كَسَرابٍ بِقيعَةٍ يَحْسَبُهُ الظَّمْآنُ ماءً حَتَّی إِذا جاءَهُ لَمْ يَجِدْهُ شَيْئاً وَ وَجَدَ اللَّهَ عِنْدَهُ فَوَفَّاهُ حِسابَه﴾.

۱-غار شکارچیان ۲-غار مرخرل ۳-غار مر تاریک ۴-غار مَر آفتاب ۵-غار مَر دودر ۶-تپه نادری ۷-سراب بیستون ۸-جاده تاریخی حاشیه سراب ۹-بقایای گورستان قدیمی۱۰-دژ تاریخی مدفون ۱۱-نیایشگاه مادی ۱۲-نقش برجسته و کتیبه داریوش بزرگ ۱۳-مجسمه هرکول ۴۱-نقش برجسته متریدات دوم ۱۵-نقش برجسته گودرز ۱۶-سنگ بلاش ۱۷-پرستشگاه پارتی ۱۸-بقایای شهر پارتی ۱۹-بقایای بنای ساسانی ۲۰-فرهاد تراش ۲۱-بقایای پل ساسانی ۲۲-بقایای سد ساسانی ۲۳-سنگهای تراشخورده ساسانی ۲۴-کاروانسرای ایلخانی ۲۵-بقایای بنای ایلخانی ۲۶-کاروانسرای صفوی ۲۷-وقف نامه شیخ علی خان زنگنه ۲۸-پل بیستون. ثمره اين برجستگي و نبوغ فوق العاده اخذ اجازه اجتهاد از اساتيد بزرگ حوزه نجف بود. آدمي از ديدن چنين صحنه هايي متاثر مي شود زيرا نقوش اينجا همگون غارهاي کرکس و لاسکو در فرانسه است، ولي به طور قطع مهجوريت اين ميراث فرهنگي و تاريخي به مانند سنگ نگاره هاي غارهاي کرکس و لاسکو فرانسه نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید