سوالات درس چهارم وپنجم جغرافیای پایه دهم

وی افزود: این حادثه بر اثر رعایت نکردن اصول ایمنی و نشت گاز در یک منزل مسکونی در شهرک امام خمینی (ره) شهر کوهدشت رخ داده است این مسئول اظهار کرد: مصدومان این حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت منتقل شدند و پس از اقدامات درمانی اولیه ۴ نفر از حادثه دیدگان این آتش سوزی به بیمارستان شهدای عشایر خرمآباد اعزام شدند. گروه استانها- مسئول بنیاد علوی شهرستان کوهدشت با اشاره به اهداء دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت گفت: بستههای معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

دکتر سید حمید سجادی وزیر ورزش وجوانان از بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی شهرستان کوهدشت بازدیدکرد. به گزارش ایران آنلاین، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی شهرستان کوهدشت بازدید کرد. به گزارش خبرنگار مهر، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان صبح جمعه از بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی شهرستان کوهدشت بازدید کرد. ↑ «پرواز صبح چهارشنبه فرودگاه خرمآباد لغو شد». واحدهایی حدود پانصد نفره هر روز صبح با هلیکوپتر و بدون حمایت زره پوشها دراطراف یک روستا پیاده میشوند، روستا را بازرسی و مجاهدین را – که شورویها اسامی آنها را دارند – بازداشت میکنند و قبل از فرارسیدن شب، عقبنشینی میکنند.

کوه صافی: یکی از ولسوالیهای ولایت پروان، کوه صافی است. کوه نمک قم در ۲۰ کیلومتری جاده جعفریه به سمت قم قرار گرفته که از زیباترین جاذبه های طبیعی شهرجعفریه در استان قم می باشد و دریاچه کوچکی که اطراف آن را کوه ها و صخره ها فرا گرفته است زیبایی دوچندانی به منطقه بخشیده است ،این دریاچه در نیمه دوم سال به دلیل حجم بالای تبخیر آب تبدیل به لایه ای قطور از نمک شده و در این روزها قطر نمک بسته شده بر روی این دریاچه به ارتفاع نیم متر نیز می رسد.اشکال مختلف ، زیبا و منحصر به فردی در این کوه نمک به چشم می خورد که می تواند محلی برای جذب گردشگران و توریست باشد.

گروه استانها- بر اثر تصادف خودروی سواری سمند با یک دستگاه مینیبوس در محور خرمآباد کوهدشت سرنشینان این خودروها مصدوم شدند. غلامی بیان کرد: ۸ عضو یک خانواده بر اثر انفجار گاز و آتشسوزی یک واحد مسکونی در کوهدشت مصدوم شدند. ایسنا/لرستان مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کوهدشت گفت: حادثه انفجار گاز ۸ عضو یک خانواده کوهدشتی را راهی بیمارستان کرد. به گزارش برنا؛ در سفر وزیر ورزش و جوانان به کوهدشت، دکتر سید حمید سجادی از بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی رازی در دست احداث این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمآباد، سید حمید سجادی در شورای اداری با اشاره به اینکه سیزده پروژه ورزشی در شهر سالن کوهدشت در حال پیگیری است، عنوان کرد: از جمله این پروژههاچمنهای مصنوعی، زمین چمن طبیعی، استخر، و سالن سرپوشیده دو هزار نفری از جمله پروژههای در حالا پیگیری است. وزیر ورزش و جوانان گفت: کنارگذر و تکمیل چهار خطه کوهدشت- خرمآباد همچنین سد معشوره از جمله درخواستهای مردم شهرستان کوهدشت بود. سجادی تاکید کرد: مردم شهرستان کوهدشت منتظر خبرهای خوشی از سد معشوره هستند.

این شهر مرکز بخش کوهنانی از توابع شهرستان کوهدشت است. مازولنگاسر،روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش مرکزی که در استان مازندران واقع شده است. این شواهد در مقام بیان این نکته است که میدان جنگ در سمت غربی کوه رمات بوده و پس از آغاز فاجعه، درگیری به سمت شعب احد کشیده شده و حضرت با رفتن به داخل شعب و بالا رفتن از کوه، از شرّ مشرکان امان یافته است. آيت الله کوهستاني پس از اتمام علوم پايه و آموختن ادبيات عرب و مقداري از فقه و اصول جهت ادامه تحصيل عازم حوزه مشهد گرديد و در مدرسه « ميرزا جعفر» که از مدارس بزرگ و در مجاورت حرم مطهر بود اسکان يافت تا در جوار ملکوتي حضرت علي بن موسي الرضا عليه السلام از فيوضات و برکات معنوي آن امام رئوف بهره مند گردد.

وی به عنوان نماینده رییس جمهوری ایت الله رئیسی، پروژه های در دست احداث شهرستان های کوهدشت و رامشگان را مورد بازدید و بررسی قرار خواهد داد. این کوه حوریب، جبل الله ، کوه طور و جبل موسی نیز نامیده شده و در قرآن به این کوه سوگند یاد شده است. مسیر مرعشی کوه صفه هم یکی از این مسیرها میباشد ولی توجه داشته باشید که برای کوهنوردی از این مسیر، بایستی با یک تور لیدر حرفهای همراه شوید. علت بروز آتشفشان، شکستگی پوسته در برخی قسمت های کره زمین است که مواد مذاب لایه های زیرین به همراه گازهای شیمیایی از آن خارج می شوند.

کوه صفه را باید در شب دید. در این میان یکی از بلور های نمکی بزرگ در این منطقه، کوه الهه نمک آن است. آتشفشان الچیچون در سال ۱۹۸۲ گرد و غبار زیادى ایجاد نکرد، اما مقدار زیادى گاز سولفورى به داخل اتمسفر فرستاد. آخرین ساختهی ژانگ ییمو اما خیلی ناامیدکننده از آب در آمد؛ دیوار بزرگ، محصولِ مشترکِ هالیوود و چین که مت دیمون و پدرو پاسکال را در قالبِ جنگجوهای محافظِ دیوار چین دربرابر هیولاهای آنسوی آن داشت، چه از لحاظ سناریو و چه از لحاظ اجرا، کیلومترها با چشماندازِ بکرِ این کارگردان فاصله داشت.

رشته كوه قفقاز، رشته كوهی است كه بین دریای خزر و دریای سیاه در مرز بین روسیه و كشور گرجستان امتداد دارد و در منطقه قفقاز واقع است. شمار می رود که در مرز سوئیس و ایتالیا قرار دارد. دریافتشده در ۲۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۲. دریافتشده در ۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۲. بایگانیشده از روی نسخه اصلی در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۲. جام جم آنلاین. بایگانیشده از روی نسخه اصلی در ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۲. بایگانیشده از اصلی در ۸ ژانویه ۲۰۱۲. گروه استانها- اشتغال و تکمیل پروژههای نیمه تمام مهمترین مطالبه مردم کوهدشت در سفر رئیس جمهور به استان لرستان است. مهمترین ارتفاعات این رشته کوهها از جنوب شرق به سمت شمال غرب عبارتند از : جبال بارز، کوههای هزار ۴۴۶۵ متر و لاله زار ۴۳۵۰ متر در شمال بافت ، جوپار ۴۱۵۰ متر ، کوشا ۴۴۰۰ متر ، تزرجان ۴۰۰۰ متر با آن دیواره معروفش و همچنین شیرکوه یزد ۴۰۵۵ متر ، کوههای کرکس و کوه بلقیس .

اطراف کوهنانی کوههایی قرار دارد که از شرق ماه کوه، از شمال کوه بازگیر (باج گیر)، از جنوب کوه نثار و از غرب کوه بزرگ گور هستند. کوه و طبیعت آنقدر عظمت دارد که در آن همه هیچ هستند، فقط قدرت و طبیعت آنجا حاکم است. آدمها مختلفاند و کوه این خاصیت را دارد که ذات انسانها را نشان دهد. نقاشیهای مذکور نقش جادوی و سحر آمیزی داشتند و معمولاً افراد این نقوش رابر روی دیواره غارها ایجاد می نمودندو آرزو وآمال خویش راکه همانا شکار بود بر روی دیوارهها نقش میکردند تا شاید در عالم واقع بهتر بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند بهعلاوه با ایجاد این نقوش که در زندگی آنها مهم بودبا این عمل امید به فراوانی آنها را در عالم واقع تسهیل می نمودندنقوش صخرهای میرملاس و هومیان ازجمله آثار بینظیر در سطح کشور است که نشان از دیرنیکی و باستانی بودن این خطه دارد نقوش دره میرملاس با نقشی لنگرکشتی آغاز میشود پس نقشهایی از میدانها شکار گوزن به صورتهای فردی و جمعی است تعداد آنها در دره میرملاس ۱۸ و در هومیان ۱۰ نقش است که عمدتاً به رنگ سیاه اخرایی و زرد رنگ طراحی و اجرا شدهاند.

از انجایی که این این منطقه و مردمش قدمتی پیش از تاریخ دارند نمیتوان آن را به دوره خاصی از تاریخ نسبت داد در ادوار گذشته شهر کوهنانی رونق بسیار فراوانی نسبت به وضعیت کنونی داشتهاست.بناها و لوحهای کشف شده مربوط به پیش از اسلام نشان از وجود سیستمهای اقتصادی همچون بانک و خدماتی مانند وام را دارد. سیل های نازک و قطعات کوچک داسی تی اساساً در نهشته های روتین محدود شده اند و همچنین اجسام متقاطع که به صورا کنگلومراهای توفی و برشی شکل گرفته اند در دره رودخانه نو رود یافت شده اند میدانهای بزرگ شنگهای خروجی ( مثل لامپروفیرها و ملافیرها ) در بخش های مرکزی و شرقی منطقه در مجاورت دهکده های لرزنه و سرخ آباد کشف شده اند .

دیدگاهتان را بنویسید