تحقیقى نو درباره احد

اشتره گل گل دارای دشتهای کشاورزی بسیار مناسب جهت کشاورزی و به خصوص کاشت محصولاتی همچون گندم و جو می باشد. روح الله گراوند مدیر وب سایت——— روستای اشتره گل گل از توابع مرکزی کوهدشت و بزرگترین دهستان از توابع مرکزی دارای جمعیتی بالغ بر 1349 نفر که 692 نفر مرد و 657 نفر زن دارای دو دبیرستان دو مدرسه راهنمایی و دو مدرسه ابتدایی همچنین خانه بهداشت و یک مرکز بهداشتی بزرگ یک شعبه بانک کشاورزی وخانه عالم و اداره خدمات کشاورزی و یک اداره دهداری همراه با شورای 5 نفره روستایی و بخشهای اداری دیگری می باشد شغل غالب مردم این دهستان کشاورزی و به صورت محدود دامداری می باشد.

دوم اینکه قول بده دیگه داروی که هر آدم ( مدیر ) ناشی و بی سوادی برات تجویز می کنه نخوری ٬ شاید خیلی ها بخوان دارو خورت کنن.. اصلاْ بابت این مقام اولی که کسب کردی بهت تبریک نمی گم ٬ انشالله و با یاری خدا با همت همین بچه هات یه کار آبرومند پدر مادر دار برات پیدا می کنیم تا از این گرفتاری نجات پیدا کنی . از جمله درياچههای آن قرهگول با 300 هزارمترمربع مساحت و ساریگول با 4267 مترمربع مساحت است. سنگ نگاره هاي اين غار پس از غار هاي” لاسکو” و ”کرکس” در فرانسه سومين غاري است که نگاره هايي رنگين بر روي ديواره هاي خود دارد.

غار ميرملاس در کوه سرسرخين شهرستان کوهدشت استان لرستان نخستين غاري است که بر روي ديوار آن رنگين نگاره هايي به جا مانده از 12 هزار سال پيش يافت شده، با اين حال اما به دليل عدم محافظت از اين غار چندي پيش بخشي از سنگ نگاره هاي ان توسط فرد يا افرادي بريده شد و به سرقت رفت. غار ميرملاس با فاصله اي حدود 30 کيلومتر از شهر کوهدشت قرار دارد و نقاشي ها و نگاره هايي که بر ديواره هاي جنوبي و شمالي اين غار باقي مانده بيشتر صحنه هايي از رزم، شکار، انسان و حيوان را نشان مي دهد.

غار میرملاس که امروز جز سایبانی چیزی از آن باقی نمانده است با فاصله ای حدود ۳۰ کیلومتر از شهر کوهدشت قرار دارد و نقاشی ها و نگاره هایی که بر دیواره های جنوبی و شمالی این غار باقی مانده است بیشتر صحنه هایی از رزم، شکار، انسان و حیوان را نشان می دهد. در ادامه حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی ریاست شورا نیز رمضان را ماه خود سازی و نزول قرآن خواند و با اشاره به دستور کار جلسه ، برگزاری این کنگره را احترام به مقام علم ، تقوا و معنویت عنوان کرد و ابراز داشت : آیت الله آدینه وند افتخاری بزرگ برای حوزه ی علمیه است که بیش از ده هزار شاگرد را تربیت نموده که امروز از چهره های شاخص و مطرح روحانیت کشور به شمار می آیند .

بنابر این گزارش، غار میرملاس که در کوه سرسرخین شهرستان کوهدشت واقع شده نخستین غاری است که بر روی دیوار آن که قسمت هایی از آن نیز فرو ریخته است، رنگین نگاره هایی را یافتند و امروز این میراث ۱۲ هزار ساله بشر در مسیر نابودی قرار دارد. قبادیزاده در پایان گفت: «بررسی باستانشناسی بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت استان لرستان با درخواست ادارهی کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مجوز پژوهشگاه بصورت پیمایش فشرده صورت گرفت».

اورست با رسیدن به ارتفاع 29,029 فوت در قله خود ، در واقع بلندترین نقطه از میانگین سطح دریا در سطح جهان است – سطح متوسط سطح اقیانوس که ارتفاع از آن اندازه گیری می شود. یادمه خیلی اذیتت می کرد ٬ یادته میگفتم اینقدر کم خوری نکن عاقبت زخم معده می گیری! ای کوهدشت خوب و مهربان من، خیلی ها شاید هنوز نمی دونن تو ۵۵۰ شهید از بهترین بچه ها تو تقدیم انقلاب کردی ٬ خیلی جانباز و آزاده داری که همه شون کلکسیون درد ند ٬ خیلی ها نمی دونن تو یه گردان داشتی به اسم محبین که چندین عملیات بزرگ رو انجام داده ٬ خیلی ها نمی دونن تو بیش از صد ها بار بمباران شدی ٬ تو تشیع جنازه های بزرگ رو بیاد داری ٬ آوارگی مردم رو زمان بمباران بیاد داری ٬ خیلی ها نمی دونن بچه های شیمیایی تو یکی یکی دارن ترکت می کنن و غریبانه می رن تا ابدیت .

روز های جشن استقلال بود. در طول این سالها بازیکنانی همچون فرزین فاضلی علی گراوندی بهیار عباسی سیروس سلیمانی در اردوهای تیم ملی حضور داشتند که نقطه قوت والیبال کوهدشت بود. بازیکنانی که در تیمهای ملی حضور داشتند: فرزین فاضلی علی گراوندی بهیار عباسی سیروس سلیمانی کیانوش سلیمانی محمد سلیمانی رضا صفایی. باید بگوییم والیبال در لرستان بیشتر در شهرهای خرم آباد بروجرد کوهدشت و الشتر که چهار قطب والیبال در استان میباشند وجود داشت که در ادوار مختلف با هم رقابت داشتند و در دهه های گذشته همیشه نفراتی را به تیمهای ملی و باشگاهی معرفی میکردند. اکنون نیز با مدیریت آقای حسن آزادبخت که از مربیان با کلاس شهرستان میباشند به عنوان رییس هیت و بنده حقیر به عنوان دبیر هیت و فردی پاک و دلسوز و زحمتکش چون سیروس مومنی والیبال در کوهدشت میرود که مثل گذشته بازیکنان متعددی را به تیمهای ملی و باشگاهی معرفی کند و به نظر بنده کوهدشت با پتانسیلی که اکنون دارد میتواند یک تیم در دسته اول باشگاههای کشور داشته باشد که البته این امر نیازمند حمایت مسولین و دست اندرکاران شهرستان و استان میباشد امیدواریم این مهم تحقق یابد انشاله .

البته بحث ما بیشتر در مورد والیبال میباشد که این به علت فعالیت بنده حقیر در رشته والیبال در شهرستان کوهدشت میباشد والیبال در کوهدشت چه در سالهای قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب همیشه فعالیت خود را داشته قبل از انقلاب والیبال در کوهدشت بیشتر بصورت محله ای برگزار میشده که جوانان آن دوران با زدن تورهایی در محله خود اوقات فراغت خود را اینگونه میگذارندند که البته بیشتر بصورت تفریحی در محلات برگزار میشد از معروفترین محلات در کوهدشت که اکثر جوانها در آنجا جمع میشدند و با هم رقابت میکردند محله کونانیها بود که میتوان گفت نقطه شروع والیبال در کوهدشت در همین محله بوده است.بعدها با وجود درس ورزش در مدارس و اینکه اکثر بازیکنان دانش آموز بوده یا معلم بودند پای این بازیکنان به والیبال آموزشگاهها باز شد.میتوان بنیان گذار والیبال آموزشگاهی در کوهدشت را آقای حشمت اله شاداب فر پدر ورزشهای توپ و تور در لرستان دانست.

با ما در دلگرم همراه باشید. در این مطلب بیوگرافی و عکس های را با شما به اشتراک گذاشته ایم . عباس گودرزی در گفتگو با مهر در رابطه با علت تاخیر در ساماندهی وضعیت غار و نقاشیهای تاریخی میرملاس در شهرستان کوهدشت اظهار داشت: این پروژه یکی از اولویت های مهم این اداره کل در سالجاری است که به زودی و از محل اعتبارات امسال صورت خواهد گرفت. محمدامین رحیمی مقدم در گفتوگو با تسنیم با اشاره به ریزش کوه در برخی از محورهای این شهرستان اظهار داشت: هماکنون 2 اکیپ اداره راهداری و حملونقل شهرستان کوهدشت با خودروهای سبک و سنگین و تجهیزات کامل در محورهای مواصلاتی این شهرستان در حال فعالیت هستند.

اکبر چریکی سابقه بازیگری در چندین فیلم سینمایی را دارد که در میان این پروژه های سینمایی می توان به تگزاس 2 اشاره کرد که در کنار پژمان جمشیدی و سام درخشانی به هنرنمایی پرداخته است. قم، بطرف شهر جعفریه، پشت مجتمع صنعتی دام شهر، راه دسترسی دو کیلومتر قبل از دامشهر (اول جاده خاکی تابلوی کوچکی دیده می شود که به طرف سایت پروازی پالاگلایدر اشاره دارد. در سال ۱۸۴۷ که کانگچنجونگا بعنوان بلندترین قله جهان شناخته شده بود، در حین تحقیقات، اندرو واو (ژنرال بریتانیایی) پی به کوهی در پشت کوه مذبور بُرد که در حدود ۲۳۰ کیلومتر از آن دورتر بود.

آیت الله محمدرضا آدینه وند در سال 1306 در شهرستان کوهدشت متولد شد. آیت الله آدینه وند بیش از 60 سال است که در حوزه علمیه قم مشغول تدریس علوم دینی است. وی در سال 1325 وارد حوزه علمیه قم شد و در آنجا مشغول به تحصیل شد. آتشفشان پدیدهای در حوزه علم زمینشناسی است که در زبان ساده میتوان آن را فوران تودههای مذاب از حفرههای سطح زمین دانست. چند ماهي نيز در حوزه عليمه بابل در مدرسه « کاظم بيک» و « سقا» نزد اساتيد آن سامان به تحصيل پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید