انشا درباره کوه به کوه نمیرسد آدم به آدم میرسد – گام به گام

معادن نمک طعام در اندخوی، تاقچه خانه تالقان، نمکسار هرات، مغور غزنی و غیره میباشد. مساحت افغانستان ۶۵۲۲۲۵ کیلومتر مربع است.که از نظر مساحت در جهان مقام چهلم و در قاره آسیا جایگاه یازدهم را دارا میباشد. دکتر رفیعی ادامه داد: در بحث آموزش و استانداردسازی، نیز فعالیتهایی شده است که استاندارد سازی و صدور گواهی جواهر در این مرکز انجام شود و موسسات معتبر و فعال در این زمینه همراه ما خواهند بود . این شرکت قادر است خطوط تلفن ثابت و ارتباطات تلفنی را بر بستر Radio ،ADSL و WI-FI در استان اصفهان به روز و با حجم زیاد با استفاده از تکنولوژی (NGN) همراه با خدمات ارزش افزوده و نوین در مدت زمان کوتاهی تأمین کند.

نمک شارها یا نمک فشانها، چشمههایی هستند که نمک را به صورت خمیری فشرده همراه با آب به بیرون پرتاب میکنند. در بیانات مربوط به تاریخچه تنکابن به عنوان شهر محوری و مرکزی غرب مازندران و شرق گیلان بیان تاریخچه اداره ثبت احوال مازندران نیز خالی از لطف نمیباشد که در سایت رسمی این سازمان به آن اشاره شدهاست. 250 هزار دلار حق عضویت پرداخت کردیم تا به عنوان 72 مرکز تخصصی تجارت جهانی ارتباط داشته باشیم.

علاوه بر این در سال حداقل 6 تا 7 نمایشگاه بین المللی فوق تخصصی در این مرکز تجارت جهانی خواهیم داشت. مشهد شهر گوهر سنگها و قطب اقتصاد طلا و جواهرات ایران است اما یک بازار تخصصی مدرن برای تجارت منطقه ای و بین المللی در آن وجود ندارد. بر اساس آمارها بیش از 50 درصد صادرات سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی ایران از مشهد انجام میشود. فعالیت 1573 کارگاه گوهر تراشی در شهر مشهد موجب شده تا این نقطه از خاک ایران به قطبی موثر در اقتصاد کشور تبدیل شود به نحوی که طبق برآوردها سالیانه تنها 3.6 میلیون دلار صادرات صنایع دستی لوکس شامل طلا و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی از مشهد انجام شود.

در همین راستا همزمان با برگزاری هفتمین نمایشگاه طلا،جواهر،نقره و گوهر سنگ ها در مشهد ظرفیتهای «کوه نور» در نشستی با فعالین صنعت طلا و نقره ایران به اشتراک گذاشته شد. طی مطالعات مان تمام مشکلات را از اتحادیه های طلا مشهد و تهران و سایر نقاط کشور احصا کردیم. آثاری همچون :غار شکاچیان – مر خریل – مر تاریک – مر آفتاب – مر دودر – تپه نادری – سراب بیستون – جاده حاشیه سراب – بقایای گورستان قدیمی – دژ تاریخی مدفون – نیایشگاه شانشاهان ماد – نقش برجسته داریوش بزرگ – مجسمه هرکول – نقش برجسته میتریدات دوم شاهنشاه اشکانی – نقش برجسته گودرز – سنگ بلاش – پرستشگاه شاهنشاهان پارتی – بقایای شهر باستانی هخامنشیان و پارتیان – بقایای بناهای ساسانی – کتیبه فرهاد کوه کن – بقایای پل ساسانی – بقایای سد ساسانی – سنگ های تراشیده ساسانیان – کاروانسرای ایلخانی – بنا های ایلخانی – کاروانسرا های صفوی – وقف نامه شیخ علیخان زنگنه – پل بیستون و آثار پراکنده دیگری در بیستون قرار دارد .

برای تکمیل تحصیلات به تهران آمد و مدت پانزده سال معقول و منقول را آموخت و نزد استادانی چون میرزا محمدطاهر تنکابنی و سیدعبدالله بهبهانی و حاج شیخ علی مدرس نوری و میرزا ابوالحسن جلوه به تحصیل حکمت و فلسفه و در محضر میرزا حسن آشتیانی و حاج شیخ عبدالنبی به فراگیری فقه و اصول پرداخت. تا اینکه در ماه مه سال ۱۹۷۸، رینولد مسنر (Reinhold Messner) از ایتالیا و پیتر هابلر (Peter Habeler) از اتریش برای اولین بار بدون اکسیژن به این قله صعود کردند و ثابت کردند که این کار امکانپذیر است.هیلاری و تنزینگ برای صعود از مسیری استفاده کردند که Southeast Ridge نام داشت چرا که آنها فقط از نپال دسترسی داشتند.

در راستای طرح خدمات عمومی اجباری (Universal Service Obligation) که به اختصار USO نامیده میشود، پروژه تأمین تلفن خانگی در جهت تسهیل و تسریع دسترسی به خدمات مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات برای تمامی ایران در نقاط روستایی و دور افتاده و محروم، برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ شرکت ارتباطات کوه نور اقدام به نصب و راهاندازی تجهیزات در محدوده ۱۰۵۰ روستای محروم ۲۰ خانوار به بالا کرده و هم اکنون به عنوان دومین اپراتور تلفن ثابت خانگی میزبان ۶۰ هزار مشترک در نقاط مختلف کشور است. 21-دو دشت وسیع ایران را نام ببرید.

یسُتون، بیسِتون، بیسْتون، بهیسْتون، نام امروزی یک صخره برافراشته در شمال یک راه باستانیِ پر رفت و آمد که محل عبور کاروانها و نظامیان از بابل و بغداد به سوی کوههای زاگرس و همدان (اکباتان قدیم) بوده، نام پارسی باستان کوه بَغستانَ و بگستانَ به معنی جایگاه خدایان (بغستانَ) و در نوشته های یونانی بگیستانُن (اُروس) می باشد. مولف شاه جهان نامه از او به «رابعهى دوم» نام برده و برخى تذکرهها اسم او را نیز ستى خانم نوشتهاند.(وف ۱۰۵۶)، پزشک و ادیب. اسم اين خانم رويا بود و به دنبال سعيد طاهري اسكي باز و سنگنورد گروه همت شميران مي گشت كه اون روز براي اسكي به ديزين اومده بودند .

دکتر رفیعی تصریح کرد: امیدواریم مرکز تجارت جهانی کوه نور بتواند قطبی برای هاب منطقه ای ایران و کشورهای منطقه باشد و به قطبی برای صادرات، واردات و صادرات مجدد تبدیل شود. ایران سابقه 7 هزار ساله در این صنعت دارد و هنوز ظرفیتهای بسیار اشتغال زایی بالقوه در این صنعت داریم که باید مورد توجه قرار گیرد. لاکوليت ها معمولا از سيل ها ستبرتر ولي در ازاي آن کمتر است. این آتشفشان یکی از بزرگترین و قویترین آتشفشان ها در جهان است که میتواند با سایر مخربترین آنها در جهان برابری کند.

افغانستان، در دو قرن گذشته، حائلی میان امپراتوریهای «شرق» و «غرب» بوده است. پیامبر ﷺ دو نفر نیروى اطلاعاتى به اطراف مدینه اعزام، و موقعیت قریشیان را شناسایى کرد. این دو نفر نقشِ دو مامورِ پلیس را ایفا میکنند که یکی موهایش را در این راه سفید کرده و دیگری همکارِ جوانِ غیرقابلپیشبینیاش که سریع از کوره در میرود است. اکنون، نقشهبرداران یک گیرندهی متعلق به سیستم موقعیتیابی جهانی را به مدت یک ساعت روی یخ قله قرار میدهند و با استفاده از ریاضیات، ارتفاع دریا را با استفاده از دادههای ماهوارهای و اندازهگیری گرانش در پایه محاسبه میکنند.نقشهبرداران نپالی، اندازهگیریها را همین ماه و در امتداد دشتهای جنوبی کشور که میخواهند سطح دریا را نسبت به آنجا به دست آورند، جمعآوری خواهند کرد.

در کنار این سنگ نوشتهها، نقش برجستهی داریوش با کمانی در دست در سمت چپ مجموعه، اهورا مزدا در بالا، کماندار و نیزهدار در پشت سر داریوش و ۹ اسیر در مقابل داریوش و یک نفر در زیر پای آن حک شدهاند. امام صادق(ع) فرمود: هنگامی که قائم آل محمد(ص) ظهور کند، تعدادی از پشت کعبه بیرون آیند که هفت نفر از اصحاب کهف، از جمله آنان هستند. میگن: ما پس از پیمودن تعدادی دره شب رو یه جا خوابیدیم.اما طوری خوابیدیم که سر یکی کنار پای دیگری بود. صعودهای دیگری نیز در این سالها انجام گرفت.

و نیز مؤلف همین کتاب آرد: از ناتلی رساله ٔ لطیفی دیدم در «وجود و شرح اسمه » و این رساله میرساند که وی در این فن متبحر بوده و بغایت قصوای علم الهیات رسیده بوده است و نیز رساله ٔ دیگری از او دیدم در «علم اکسیر» که ابوعلی جز در کتاب مقتضیات سبعه از آن نامی نبرده است . وی ادامه داد : حدود 157 دفتر کار و حدود 140 واحد تجاری در مرکز تجارت جهانی کوه نور وجود دارد که به صورت انحصاری به صنعت طلا، جواهر و گوهرسنگها تعلق دارد.

وی با اشاره به اینکه به زودی موسسه مالی و اعتباری ملل به بانک ملل تبدیل خواهد شد نیز گفت: امکاناتی ویژه برای پشتیبانی از واردات و صادرات در این مرکز فراهم کردیم. مشاور مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری ملل افزود : تا امروز یک واحد را هم به غیر از این صنعت طلا واگذار نکردیم. ما به عنوان موسسه ملل مرکز تجارت جهانی کوه نور را ایجاد کردیم که یک بستر برای سرمایه گذاری، رشد و توسعه باشد. مشاور موسسه مالی و اعتباری ملل با اشاره به رتبه پنجم امارات متحده عربی در تجارت جهانی طلا و جواهر گفت: این در حالی است که این کشور جمعیتی ندارد، معدن و یا ظرفیت اختصاصی خودش در این حوزه ندارد.

مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری ملل در این رویداد گفت: 35 سال است به واسطه داشتن بانکی کوچک با صنایع مختلف ارتباط دارم. این مرکز 100 درصد متعلق به موسسه ملل است. این کمبود بستری شده است برای ایجاد مرکز تجارت جهانی «کوه نور» که اکنون آخرین گامها را برای شروعی پر قدرت برمیدارد. این مطالعات نقشه راه ما برای ایجاد بستری بوده که در مرکز تجارت جهانی کوه نور فراهم کردیم. فعالان این صنعت میتوانند از این فضا استفاده کنند و در این مرکز حضور داشته باشند.

تأثیرگذاری این شرکت در تحول سه صنعت کشور نصب و راه اندازی اولین مرکز سوئیچ تلفن ثابت مبتنی بر IP در استان اصفهان بود که با اجرای این طرح امکان ارائه خطوط تلفن ثابت بر بستر شبکه اینترنت فراهم شد. محل انتخاب شده برای تراشيدن سنگنگاره و سنگنبشتة بيستون، جايي در ارتفاع چند ده متري سطح زمين و در دامنة رو به جنوبِ كوه انتخاب بوده است. وی با صعود به ارتفاع 100 متری به تمیز کردن و نسخهبرداری از این کتیبه پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید